O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Best Reisen: tania ezgotyka
Best Reisen Group udowadnia, że dzięki nowej strategii produktowej wyjazdy do dalekich krajów nie muszą być drogie.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Best Reisen: tania ezgotyka
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

piątek, 26 styczeń 2018 09:52

Lubelskie z nowymi i starymi atrakcjami

Napisane przez MM
Carnaval Sztukmistrzów Carnaval Sztukmistrzów archiwum Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

Rok 2017 był łaskawy dla województwa lubelskiego jeśli chodzi o nagrody i certyfikaty turystyczne, zaś w 2018 na turystów czekają nowe atrakcje.

Unikalne zabytki, atrakcje i wydarzenia co roku przyciągają do Lublina oraz Regionu Lubelskiego coraz większą liczbę turystów. Jak podkreślała podczas konferencji w Warszawie Dorota Lachowska, Wiceprezes Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, atutami regionu  jest dobrze rozwinięta infrastruktura, zarówno transportowa, noclegowa jak i gastronomiczna. 

Najlepsze produkty turystyczne

Jedną z najważniejszych atrakcji jest oczywiście stolica województwa lubelskiego, największe miasto i ośrodek akademicki po wschodniej stronie Wisły. Miasto przyciąga niezwykłym klimatem, licznymi zabytkami  i atrakcjami, takimi jak: Kaplica Trójcy Świętej, Donżon, kompleks kościelno-klasztorny oo. dominikanów, Archikatedra Lubelska, Brama Krakowska, Wieża Trynitarska, Muzeum Wsi Lubelskiej, Ogród Botaniczny i wiele innych. Klimat miastu nadają również wyjątkowe wydarzenia kulturalne, m.in. Carnaval Sztukmistrzów, festiwal Inne Brzmienia, Noc Kultury, Jarmark Jagielloński czy Europejski Festiwal Smaku. Carnaval Sztukmistrzów w 2017 roku znalazł się w gronie trzech finalistów konkursu na Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej.

Natomiast w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Polskiej Organizacji Turystycznej drugie miejsce zajęła Zamojska Twierdza Atrakcji. Zamość to wyjątkowe miasto na turystycznej mapie Polski, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ostatnie lata obfitowały w liczne inwestycje związane z uatrakcyjnieniem pobytu gościom. Na odwiedzających czekają liczne atrakcje, m.in:. katedra, synagoga, Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał, Bastion VII, Rotunda – obecnie siedziba Muzeum Martyrologii oraz bardzo dobra infrastruktura hotelowo-gastronomiczna. Pobyt w Zamościu to także okazja do uczestnictwa w  licznych wydarzeniach, spektaklach  i koncertach. 

Bez wiz do Brześcia

Lubelszczyzna to także turystyka transgraniczna, od tego roku wzbogacona o nowe możliwości. Sąsiedztwo z Ukrainą i Białorusią sprzyja współpracy, czego przykładami są: transgraniczne Polesie, rzeka Bug, Centralny Szlak Rowerowy Roztocza, Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa. Miasta jak Lublin – Zamość – Lwów zwiedzane są kompleksowo ze względu na atrakcyjność oraz  bliskie położenie. Od 2018 roku polscy turyści mogą zwiedzać bezwizowo Brześć.

Jak podkreślała Dorota Lachowska, Lubelskie dysponuje bardzo różnorodną ofertą turystyki: kulturowej, aktywnej, przyrodniczej, medycznej i wiejskiej. Wśród najbardziej rozpoznawalnych atrakcji znajduje się Kazimierz Dolny,  nazywany miastem artystów. O każdej porze roku, można  tu spotkać zarówno popularnych aktorów, piosenkarzy, malarzy, jak i mniej znanych ulicznych buskerów. W sezonie wiosenno-letnim w Kazimierzu Dolnym odbywają się liczne imprezy kulturalne, takie jak Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych, Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi czy też Letnie Wieczory Muzyczne. Jedn z atrakcji turystycznych jest rejs statkiem po Wiśle. Miłośnicy turystyki aktywnej mogą także skorzystać z oferty spływów kajakowych przez malowniczy Małopolski Przełom Wisły. 

Lessowe wąwozy i oferta dla aktywnych

Kolejnym sztandarowym produktem turystycznym jest Kraina Lessowych Wąwozów, położona w zachodniej części województwa. Turyści mają możliwość skorzystania z unikalnej oferty turystycznej, jaką jest nocne zwiedzanie wąwozów z pochodniami.

Ci, którzy chcą odpocząć na łonie natury, mogą skorzystać z bogatej oferty lubelskich gospodarstw agroturystycznych. Tych zaś, którzy szukają wypoczynku na łonie natury, z pewnością zainteresują Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie oraz Poleski Park Narodowy, a także rozległe lasy i łąki Roztocza. Natomiast na miłośników rowerów czeka przebiegający przez województwo lubelskiej szlak Green Velo.