Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

środa, 17 styczeń 2018 10:26

Polska mizernie zarabia na turystyce przyjazdowej

Napisane przez MM
Katedra na Wawelu Katedra na Wawelu AG

Raport Word Economic Forum badający konkurencyjność państw świata pod względem atrakcyjności turystycznej miażdży nasze pojęcie o wpływie turystyki przyjazdowej na gospodarkę Polski.

Jak wynika z "Travel and Tourism Competitiveness Report 2017", turystyka przyjazdowa wcale nie generuje znaczących wpływów do PKB Polski. Co więcej, znaleźliśmy się w gronie pięciu państw, dla których turystyka przyjazdowa ma najmniejsze znaczenie gospodarcze. Na liście tej towarzyszy nam m. In. Korea Południowa, Rosja, Ukraina, Holandia i Luksemburg. Kraje te, razem z Polską, zaliczone zostały do grupy, w której turystyka odpowiada za mniej niż 2 proc. PKB.

Pół tysiąca dolarów od gościa

W przypadku Polski odsetek ten szacuje się na 1,7 proc., czyli na ponad 9,7 mld dolarów. Z szacunków wynika, że każdy z ponad 16,7 mln turystów odwiedzających Polskę wydaje średnio ponad 580 dolarów. Należy podkreślić, że raport ten nie bierze pod uwagę ruchu krajowego, lecz jedynie przyjazdy z zagranicy.

Jeśli chodzi o konkurencyjność turystyczną, Polska podskoczyła o jedno miejsce w stosunku do 2016 i plasuje się obecnie na 46. miejscu w rankingu. (uwzględniono w nim 136 państw). Oceniając konkurencyjność poszczególnych krajów, brano pod uwagę m.in.: bezpieczeństwo, opiekę zdrowotną, zasoby ludzkie i rynek pracy, otwartość, warunki naturalne i środowiskowe, rozwój infrastruktury turystycznej, dziedzictwo kulturalne oraz to, jakim priorytetem jest turystyka dla władz danego kraju.

Dla rządu turystyka nie jest priorytetem

Podobnie jak to było w poprzednich latach, Polska wypada najgorzej właśnie w tej ostatniej kategorii, zajmując 96. miejsce. Z ocen cząstkowych wynika, że pod względem polityki władz i nadania turystyce priorytetu, Polska zajmuje 106. miejsce, a 86. pod względem wydatków z budżetu na turystykę.

Fatalnie oceniono również nasze działania marketingowe w turystyce – pod tym względem Polska zajmuje 105. miejsce.

Nasza terminowość w dostarczaniu kwartalnych / comiesięcznych danych o ruchu turystycznym zasługuje – zdaniem autorów raportu – na 88. miejsce.

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.