Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

piątek, 05 styczeń 2018 16:16

Doradzą marszałkom w sprawach turystyki

Napisane przez MM
Doradzą marszałkom w sprawach turystyki materiały prasowe

Ukonstytuował się już zespół merytoryczny ds. turystyki przy Konwencie Marszałków RP. W planie działania znalazły się przede wszystkim sprawy związane z systemem promocji turystycznej Polski.

Drugie spotkanie zespołu odbyło się 4 grudnia w zamku w Inowłodziu. Wybrano sekretarza, którym został Marek Migdal, prezes Zachodniopomorskiej ROT. Przyjęto też regulamin zespołu i podjęto rozmowy na temat funkcjonowania systemu POT - ROT – LOT.

Wśród najważniejszych tematów, którymi planuje zająć się zespół, znajdują się właśnie głównie sprawy systemu promocji turystycznej Polski. W pierwszej kolejności zanalizowany zostanie system POT-ROT-LOT, a także opracowany zostanie Kodeks Dobrych Praktyk - systemu zarządzania i promocji turystyki w Polsce.

Wśród pozostałych tematów znalazły się m.in.: finansowanie rozwoju regionalnej turystyki (w tym działalności ROT), zasady współpracy pomiędzy organizacjami a jednostkami samorządu terytorialnego i POT, wraz z otoczeniem formalno-prawnym takiej współpracy. Wśród aktów prawnych, nad którymi pracować ma zespół znajdą się: ustawa o POT, a także ustawy regulujące działania samorządów: gmin, powiatów, województw.

Zespół chce także rozmawiać o nowoczesnym zarządzaniu turystyką w regionach z uwzględnieniem partycypacyjnej roli ROT, a także o możliwościach prowadzenia badań i monitorowania rynku turystycznego na poziomie regionalnym (Regionalne Obserwatoria Turystyki), o możliwościach finansowania działań na rzecz rozwoju turystyki.