Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

piątek, 22 grudzień 2017 13:55

Cztery powody, by odwiedzić Wrocław zimą

Napisane przez MM
Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu www.jarmarkbozonarodzeniowy.com

Jarmark bożonarodzeniowy z prawdziwego zdarzenia, mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, możliwości aktywnego spędzenia czasu i sylwestrowa zabawa na pięknym rynku staromiejskim – wszystko to czeka na tych, którzy zdecydują się na zimowy wypad do Wrocławia.

Zima to doskonały czas na wypady do dużych miast, a w szczególności do tych, które dopilnowały, by ich goście nie mieli szans na nudę. Do takich właśnie aglomeracji należy stolica Dolnego Śląska, która zimą obfituje w atrakcje. W poniższym zestawieniu znajdziecie niektóre z nich.

1. Jarmark Bożonarodzeniowy

Moc atrakcji, niespodzianek, kulinarne specjały, rękodzieło, biżuteria, koncerty – warto się pospieszyć, bo to ostatnie dni, by odwiedzić wrocławski jarmark! Tylko do 22 grudnia na Rynku, Placu Solnym, ul. Świdnickiej i ul. Oławskiej działa ten jeden z najpiękniejszych europejskich przedświątecznych targów.

Jarmark to przede wszystkim okazja, by dobrze zjeść. Pośród smaków i aromatów znajdziemy alzackie podpłomyki flammkuchen, turecką baklavę, czy tureckie ciasto drożdżowe borek ze szpinakiem i serem fetą czy węgierskie wędliny: pikantne, wędzone kiełbasy paprykowe albo tradycyjny boczek „kolozsvári" oraz specjały kuchni polskiej: szaszłyki, golonki, bigos, rogale świętomarcińskie, szare kluchy, ziemniaki ze śledziem, pierogi, gołąbki, kwaśnicę. Ponadto na straganach królują także dania z grilla, pieczone kasztany, aromatyczne przyprawy, tradycyjne wędliny, węgierskie langosze czy miody albo austriackie sery.

Co jeszcze czeka na nas na jarmarku? Wyroby rękodzieła, wśród których nowością są: ceramika z Ukrainy, własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne z ekologicznych materiałów, a także tradycyjne rzeźby, szkatułki, czy instrumenty muzyczne z dalekiej Tajlandii lub wyroby dekoracyjne i biżuteria prosto z Afryki.  

Ponadto, przy wrocławskiej choince tradycyjnie zamówimy ręcznie malowaną bombkę z życzeniami lub dedykacją, imienną podkowę na szczęście wykutą przez kowala lub pamiątkową monetę wybitą przez mincerza.

2. Zabawa sylwestrowa na rynku

Po świątecznym czasie wyciszenia czas na szaloną zabawę sylwestrową. W ramach tegorocznego Sylwestra Wrocławskiego organizowanego na rynku odbędzie się koncert odbędzie się pod hasłem „Kolory radości”. Zgodnie z ideą Sylwestra Wrocławskiego wystąpią przede wszystkim artyści wrocławscy. Nie zabraknie jednak gości, którzy są związani z tym miastem. 

Podczas koncertu zagrają m.in.: Lech Janerka – niekwestionowany lider wrocławskiej sceny muzycznej i Conga Line – jeden z najbardziej tanecznych, żywiołowych i radosnych wrocławskich zespołów. Wystąpią również: Natalia Sikora w repertuarze Janis Joplin, Kozak System – jeden z najlepszych zespołów muzycznych z Ukrainy oraz Afromental (w składzie są wrocławianie: Tomek Torres, Bartek Śniadecki). 

W Nowym Roku Wrocław chce radośnie wejść w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego Główny punkt repertuarowy sylwestrowego koncertu to muzyczna podróż przez polskie radosne przeboje 100-lecia. Wszystkie utwory zagrane będą w nowoczesnych, popowo-rockowych aranżacjach Adama Lepki. Wokalistom towarzyszyć będzie grająca na żywo orkiestra.

3. Wrocław na sportowo

Energię i nadprogramowe poświąteczne kilogramy można spożytkować także w inny sposób, np. podczas biegów sylwestrowych i karnawałowych, których oferta jest we Wrocławiu i okolicach bardzo bogata.

Na szczególną uwagę zasługuje trzecia edycja Biegu Karnawałowego, który odbędzie się 27 stycznia 2018 r. Start i meta spod Hotelu GEM, gdzie będzie można w kolorowym noworocznym towarzystwie sprawdzić swoją zimową kondycję na dystansie 10 km. Imprezie biegowej towarzyszyć będzie konkurs na najlepsze karnawałowe przebranie.

Uwieńczeniem biegu, poza nagrodami w poszczególnych klasyfikacjach, będzie dla każdego odlewany medal oraz maska w pakiecie startowym. Uczestnicy zawodów będą mogli skorzystać z bezpłatnie udostępnionej sauny.

Świetną okazją do spędzenia czasu wspólnie z rodziną jest również wyjście na łyżwy, a lodowisk we Wrocławiu nie brakuje. Poślizgać można się aż w czterech miejscach, w tym trzech pod dachem. Zimą 2017/2018 dla chętnych czynne będą lodowiska: Spiska, Wejherowska (Hala Orbita), Brücknera oraz Hala Stulecia.

4. Wrocław dla najmłodszych

Zimowy Wrocław obfituje również w atrakcje dla najmłodszych. W ramach akcji „Ferie we Wrocławiu” część muzeów i obiektów przygotowała specjalną ofertę dla dzieci. Przewidziano różnego rodzaju animacje, warsztaty i zajęcia sportowe. Wśród obiektów biorących udział w akcji znalazły się: Muzeum Pana Tadeusza, Muzeum Współczesne, CRZ Krzywy Komin, Centrum Poznawcze Hali Stulecia i wiele innych. 

Na oficjalnej stronie miasta znaleźć można szczegółowy kalendarz zajęć

W atrakcje dla najmłodszych obfituje również Jarmark Bożonarodzeniowy. Obok Świątecznego Wiatraka stoi niezwykły domek, w którym przedszkolaki w godzinach przedpołudniowych biorą udział w świątecznych warsztatach malowania bombek. A w pobliżu "Domku Pod Krasnalem" parkują dostojne renifery z saniami św. Mikołaja.