Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 11 grudzień 2017 17:43

Bańka dalej ministrem

Napisane przez AG
Minister Witold Bańka Minister Witold Bańka AG

Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka został ministrem w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego. Dla branży turystycznej ta wiadomość nie wróży nic dobrego.

W ciągu dwóch lat rządów uchwalono dwie ważne ustawy: o turystycznym funduszu gwarancyjnym i o usługach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Obie za mało i za krótko konsultowane ze środowiskiem, obie obarczone sporymi błędami.
Oprócz tego w turystyce panował chaos i karuzela kadrowa. Pracownicy w resorcie boją się swojego cienia. W ciągu dwóch lat powołano trzech wiceministrów odpowiedzialnych za turystykę (dwoje odwołano). Odwołano trzech prezesów POT, powołano po ponad półrocznym wakacie – wiceprezesa. Nie uchwalono nowej ustawy o POT (nawet jej nie przygotowano), nie opracowano spójnej strategii turystycznej.

Minister Bańka wyrabia sobie zdanie o tym, co się dzieje w branży na podstawie nagłówków na twitterze. Ponosi odpowiedzialnośc za zamieszanie kadrowe w POT i osłabienie pozycji tej ważnej dla polskiej turystyki organizacji.

Szkoda, że mimo deklaracji większości polityków, o tym, jak ważną gałęzią gospodarki jest turystyka, zostawia się ją w rękach osoby nie służącej jej dobrze.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.