Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

wtorek, 05 grudzień 2017 09:14

Jubilat w doskonałej formie czyli sukces TT Warsaw

Napisane przez AG
Urszula Potęga i trzech prezesów PIT (dwóch byłych), współpomyslodawcy TT Warsaw Urszula Potęga i trzech prezesów PIT (dwóch byłych), współpomyslodawcy TT Warsaw AG

Decyzja o przeniesieniu Targów Turystycznych TT Warsaw do Pałacu Kultury i Nauki była strzałem w dziesiątkę. Targi, jak za dawnych lat odwiedzali tłumnie warszawiacy. Z samej imprezy zadowolenie byli wystawcy, zarówno krajowi, jak i zagraniczni. Jubileuszowa 25. edycja targów wypadła nadzwyczaj okazale.

Po dziesięciu lat targów w halach przy ulicy Marsa w Warszawie, Targi Turystyczne TT Warsaw wróciły do Pałacu Kultury i Nauki. U wielu wystawców, ale i u gości, wróciły wspomnienia. Impreza w PKiN ma swój urok. Oczywiście, sale nie są tak przestronne, jak hale; panuje tłok, ścisk, jest duszno, ale mimo wszystko wszyscy kochają targi w Pałacu. Wszelkie trudy rekompensowane są bowiem przez atmosferę i frekwencję wizytujących.

Nawet uroczystość otwarcia odbyła się w miejscu niebanalnym - w Teatrze Studio. Był czas na podziękowania dla tych, którzy w ciagu 25 lat (lub nieco krócej) uczestniczyli w TT Warsaw, pomagali w organizacji, dla przyjaciół targów. Rzecz jasna, swoją porcję nagród, podziękowań odebrała zasłużenie sama Urszula Potęga.

TT Warsaw już dwa lata temu wróciły do świetnej formy najlepszej imprezy branżowej w Polsce, rok temu te pozycję potwierdziły. Powrót do Pałacu dodał jej splendoru „pałacowego”. Jubileusz 25. lecia uzmysłowił zaś branży, jaką wielką pracę wykonuje od lat Urszula Potęga z zespołem. Wydaje się banalnym (i jednocześnie nachalnie narzucającym się) stwierdzenie, które padło kilka razy podczas uroczystego otwarcia, że „Urszula Potęga to potęga polskiej turystyki”, ale tak po prostu jest. Podkreślił to w swoim przemówieniu w Teatrze Studio, minister sportu i turystyki, Witold Bańka mówiąc m.in.: „TT Warsaw są nie tylko znaczącą marką w Polsce i na świecie, ale też narzędziem do budowania relacji biznesowych i promocji kraju.”

Urszula Potęga z kolei przypomniała, że w ciągu minionych 25 lat na TT Warsawa wystawiało się 113 państw, 10 734 wystawców, a gości było prawie pół miliona.

Uroczystego otwarcia targów we wspomnianym Teatrze Studio dokonali przecinając szarfę: minister Witold Bańka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dariusz Rogowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafał Romanowski, prezes PIT Paweł Niewiadomski i prezes MT Targów Urszula Potęga. Obecność wyżej wymienionych świadczy o randze targów.

Ale jeszcze bardziej o randze, znaczeniu TT Warsaw świadczyły tłumy zwiedzających, zarówno w pierwszy branżowy dzień, jak i w pozostałe. Były momenty (całkiem długie), kiedy tłok przypominał najlepsze czasy targów. Wiele też stoisk przypominało rozmachem i kolorystyką, najlepsze lata targów. Tym razem nie zawiodła Polska – kraj partnerski. Polska Organizacja Turystyczna postawiła na nowoczesność (filmy w technologii 360 stopni) i promocję produktów certyfikowanych przez POT w 2017 roku (w tym Żywego Muzeum Piernika – zdobywcę Złotego Certyfikatu).
Stoiska narodowe innych państw na ogół przyciągały wzrok. Ważne że znowu wystawały się: Egipt, Tunezja, Maroko, Grecja, Słowacja (ze znakomitymi winami), Macedonia, Mołdawia, Chorwacja, Szwecja, Bułgaria, Rumunia... Czekamy, że za rok wrócą być może: Turcja, Włochy, Francja, Hiszpania, Portugalia...

Cieszyć musi powrót na targi touroperatorów. W tym roku wystawiło się kilku z polskiej czołówki (Itaka, Neckermann Podróże, Prima Holiday), kilku mniejszych. Wydaje się, że ten z organizatorów, który namówi biura podróży nie tylko na wystawianie się, ale i na sprzedaż (pobieranie zaliczek) imprez na samych targach – ten wygra. Wiele osób na stoiskach narodowych zachęconych barwnymi katalogami i opowieściami, pytało, gdzie może dana ofertę kupić. W czasach, gdy zdecydowana większość ludzi posiada karty płatnicze, pobieranie zaliczek lub całych wpłat na stoiskach wyposażonych w przenośne (małe przecież) terminale, nie stanowi żadnej trudności. Oczywiście, trzeba wtedy biurom podróży mocno obniżyć cenę wynajmu stoiska, ale frekwencja będzie jeszcze większa.

W przyszłym roku TT Warsaw znów zawita do PKiN. Za to następna edycja najprawdopodobniej odbędzie już w nowym obiekcie. Hala na Żeraniu będzie dużo lepiej położona od kompleksu na Marsa. Tutaj wokół są wielkie dzielnice (Białołęka, Bródno, Targówek, Tarchomin), blisko do pętli tramwajowe, do przystanków kilku linii autobusowych. Z Bemowa, Żoliborza, Bielan samochodem na przyszłe targi będzie można dojechać w kilka minut. Tylko Warszawiacy będą się musieli dowiedzieć o kolejnej zmianie lokalizacji. Trzeba będzie wyłożyć dużo większą kasę na reklamę. Ale TT Warsaw są tego warte. I do tych na Żeraniu mamy jeszcze dwa lata.

Na razie cieszmy się, z tegorocznego sukcesu i cieszmy się na rozpoczynające kolejną „25” edycje przyszłoroczną.

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.