Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

piątek, 01 grudzień 2017 17:38

Prezes POT: cała dodatkowa kasa dla POT pójdzie na promocję

Napisane przez AG
Robert Andrzejczyk, prezes POT Robert Andrzejczyk, prezes POT AG

Dodatkową dotację w wysokości 10 mln, jaką otrzymała POT na przyszły rok, wydamy na promocję – powiedział w swoim wystąpieniu podczas Kongresu PIT w Marsa Alam, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Robert Andrzejczyk.

Prezes POT przemówił w dniu obrad Kongresu Polskiej Izby Turystyki w centrum kongresowym w Port Ghalib do prawie 150 uczestników Kongresu i dziennikarzy. Dzień wcześniej uczestniczył w spotkaniach komisji problemowych.

Robert Andrzejczyk podkreślił: „Dyskusje na spotkaniach plenarnych były owocne i to dowód na to, że POT współpracuje z PIT. Jestem na Kongresie PIT po to, by słuchać głosów branży. Celem branży turystycznej jest sprzedaż i POT chce promować Polskę, by branża lepiej sprzedawała swoje produkty.”

Prezes POT przedstawił plan działalności swojej organizacji na rok 2018. POT otrzymała dotację do swojego budżetu w wysokości 10 mln złotych (1/4 całego budżetu POT). Andrzejczyk podkreślił, że cała ta suma wydatkowana zostanie na promocję. Dzięki tym pieniądzom zwiększona będzie działalność na rynkach, na których funkcjonują ZOPOT-y, rozszerzona będzie działalność i co za tym idzie, wzmocnienie obecności na rynkach azjatyckich: w Korei Płd., Singapurze, Malezji, Indiach.

POT chce w przyszłym roku uruchomić swoje przedstawicielstwa na Węgrzech i w Czechach. Szukając oszczędności a jednocześnie synergii z innymi resortami, które zajmują się zagranicą, POT otworzy w marcu swój ośrodek w Budapeszcie w siedzibie Instytutu Polskiego.

Kolejnym elementem planu na przyszły rok, jest rozpoznanie możliwości działania na nowych rynkach , np. w krajach Zatoki Perskiej (przede wszystkim w Zjednoczonych Emiratach Arabskich).

Prezes Andrzejczyk zapewnił, że już w przyszłym roku POT będzie stosował więcej innowacyjnych narzędzi, chodzi o rozszerzenie promocji w internecie i na mediach społecznościowych.

Nareszcie POT zacznie ściśle współpracować z Polską Agencja Inwestycji i Handlu i już w przyszłym roku komponent turystyki będzie obecny w placówkach PAIH.

Wyjaśnia się powoli budząca w tym roku wiele kontrowersji sprawa dalszej działalności Poland Convention Bureau. Obecny prezes POT jednoznacznie deklaruje poparcie dla branży spotkań i zapowiedział że PCB zostanie wzmocnione kadrowo i finansowo.

Jeśli chodzi o strukturę kosztów działalności POT w 2018 roku, to 88 proc. budżetu marketingowego będzie stanowić promocja za granicą. W tym: na rynki działania ZOPOT-ów (14 krajów, w tym 3 poza Europą – Tokio, Pekin, Nowy Jork) – 73 proc. budżetu promocyjnego, na pozostałe rynki – 8 proc., na przemysł spotkań – 3 proc. Na promocję w kraju przeznaczono 12 proc. przyszłorocznego budżetu marketingowego. Całkowity budżet POT na 2018 roku wynosi 51 mln złotych

Prezes POT potwierdził, że największy akcent nadal będzie położony na promocję turystyki miejskiej i kulturowej; turystyki aktywnej (ze szczególnym uwzględnieniem rowerowej i wodnej); turystyki zdrowotnej (ze szczególnym uwzględnieniem turystyki medycznej, pobytów w uzdrowiskach oraz SPA i Wellness).

Najważniejsze w przyszłym roku będą jednak nowe projekty rekomendacyjne. POT zamierza zaprosić do Polski w kwietniu i maju najważniejszych videoblogerów z największych rynków. Program Polonia – Discover Poland with your neighbours, to próba wciągnięcia w promocję naszego kraju Polonii. Z kolei program Discover Poland with your mates skierowany będzie do studentów programu Erasmus w Polsce.

Jak podkreślił prezes Andrzejczyk: „Nie ma lepszych ambasadorów Polski od studiujących w niej młodych ludzi z różnych krajów. Oni najlepiej poznają kraj, w którym studiują i budują pozytywny obraz wśród swoich rówieśników.”
Trzecim projektem jest Discover Poland with your friends, skierowany do cudzoziemców opuszczających Polskę.

Ciekawym posunięciem będzie w przyszłym roku promocja Polski na lotniskach i dworcach naszych dwóch największych rywali w regionie: Czech i Wegier. POT chce umieścić na nich banery z hasłem „Next time Poland!”

Kontynuowana będzie kampania z wykorzystaniem produktów nagrodzonych Certyfikatem POT a szczególnie Złotym Certyfikatem POT.

W 2018 roku odbędą się dwie edycje akcji Polska – zobacz więcej – weekend za pół ceny, których głownym celem jest pobudzenie aktywności turystycznej mieszkańców Polski i zachęcenie ich do wypoczynku w kraju, również poza sezonem turystycznym. Znane są już terminy: edycja wiosenna: 9 – 11 marca, edycja jesienna: 5 – 7 października