Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

piątek, 01 grudzień 2017 17:38

Prezes POT: cała dodatkowa kasa dla POT pójdzie na promocję

Napisane przez AG
Robert Andrzejczyk, prezes POT Robert Andrzejczyk, prezes POT AG

Dodatkową dotację w wysokości 10 mln, jaką otrzymała POT na przyszły rok, wydamy na promocję – powiedział w swoim wystąpieniu podczas Kongresu PIT w Marsa Alam, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Robert Andrzejczyk.

Prezes POT przemówił w dniu obrad Kongresu Polskiej Izby Turystyki w centrum kongresowym w Port Ghalib do prawie 150 uczestników Kongresu i dziennikarzy. Dzień wcześniej uczestniczył w spotkaniach komisji problemowych.

Robert Andrzejczyk podkreślił: „Dyskusje na spotkaniach plenarnych były owocne i to dowód na to, że POT współpracuje z PIT. Jestem na Kongresie PIT po to, by słuchać głosów branży. Celem branży turystycznej jest sprzedaż i POT chce promować Polskę, by branża lepiej sprzedawała swoje produkty.”

Prezes POT przedstawił plan działalności swojej organizacji na rok 2018. POT otrzymała dotację do swojego budżetu w wysokości 10 mln złotych (1/4 całego budżetu POT). Andrzejczyk podkreślił, że cała ta suma wydatkowana zostanie na promocję. Dzięki tym pieniądzom zwiększona będzie działalność na rynkach, na których funkcjonują ZOPOT-y, rozszerzona będzie działalność i co za tym idzie, wzmocnienie obecności na rynkach azjatyckich: w Korei Płd., Singapurze, Malezji, Indiach.

POT chce w przyszłym roku uruchomić swoje przedstawicielstwa na Węgrzech i w Czechach. Szukając oszczędności a jednocześnie synergii z innymi resortami, które zajmują się zagranicą, POT otworzy w marcu swój ośrodek w Budapeszcie w siedzibie Instytutu Polskiego.

Kolejnym elementem planu na przyszły rok, jest rozpoznanie możliwości działania na nowych rynkach , np. w krajach Zatoki Perskiej (przede wszystkim w Zjednoczonych Emiratach Arabskich).

Prezes Andrzejczyk zapewnił, że już w przyszłym roku POT będzie stosował więcej innowacyjnych narzędzi, chodzi o rozszerzenie promocji w internecie i na mediach społecznościowych.

Nareszcie POT zacznie ściśle współpracować z Polską Agencja Inwestycji i Handlu i już w przyszłym roku komponent turystyki będzie obecny w placówkach PAIH.

Wyjaśnia się powoli budząca w tym roku wiele kontrowersji sprawa dalszej działalności Poland Convention Bureau. Obecny prezes POT jednoznacznie deklaruje poparcie dla branży spotkań i zapowiedział że PCB zostanie wzmocnione kadrowo i finansowo.

Jeśli chodzi o strukturę kosztów działalności POT w 2018 roku, to 88 proc. budżetu marketingowego będzie stanowić promocja za granicą. W tym: na rynki działania ZOPOT-ów (14 krajów, w tym 3 poza Europą – Tokio, Pekin, Nowy Jork) – 73 proc. budżetu promocyjnego, na pozostałe rynki – 8 proc., na przemysł spotkań – 3 proc. Na promocję w kraju przeznaczono 12 proc. przyszłorocznego budżetu marketingowego. Całkowity budżet POT na 2018 roku wynosi 51 mln złotych

Prezes POT potwierdził, że największy akcent nadal będzie położony na promocję turystyki miejskiej i kulturowej; turystyki aktywnej (ze szczególnym uwzględnieniem rowerowej i wodnej); turystyki zdrowotnej (ze szczególnym uwzględnieniem turystyki medycznej, pobytów w uzdrowiskach oraz SPA i Wellness).

Najważniejsze w przyszłym roku będą jednak nowe projekty rekomendacyjne. POT zamierza zaprosić do Polski w kwietniu i maju najważniejszych videoblogerów z największych rynków. Program Polonia – Discover Poland with your neighbours, to próba wciągnięcia w promocję naszego kraju Polonii. Z kolei program Discover Poland with your mates skierowany będzie do studentów programu Erasmus w Polsce.

Jak podkreślił prezes Andrzejczyk: „Nie ma lepszych ambasadorów Polski od studiujących w niej młodych ludzi z różnych krajów. Oni najlepiej poznają kraj, w którym studiują i budują pozytywny obraz wśród swoich rówieśników.”
Trzecim projektem jest Discover Poland with your friends, skierowany do cudzoziemców opuszczających Polskę.

Ciekawym posunięciem będzie w przyszłym roku promocja Polski na lotniskach i dworcach naszych dwóch największych rywali w regionie: Czech i Wegier. POT chce umieścić na nich banery z hasłem „Next time Poland!”

Kontynuowana będzie kampania z wykorzystaniem produktów nagrodzonych Certyfikatem POT a szczególnie Złotym Certyfikatem POT.

W 2018 roku odbędą się dwie edycje akcji Polska – zobacz więcej – weekend za pół ceny, których głownym celem jest pobudzenie aktywności turystycznej mieszkańców Polski i zachęcenie ich do wypoczynku w kraju, również poza sezonem turystycznym. Znane są już terminy: edycja wiosenna: 9 – 11 marca, edycja jesienna: 5 – 7 października