Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

środa, 04 październik 2017 15:47

Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna świętowała 15 lecie.

Napisane przez MG
Odznaka Honorowa Gryfa Zachodniopomorskiego dla ZROT. Od lewej stoją: Prezes-M.Migdal (trzyma odznaczenie GRYF ZACHODNIOPOMORSKI), Wiceprezes-Adam Hok, Członek Zarządu-Jacek Kozłowski, Skarbnik-Magdalena Bulikowska, Członek Zarządu-Zbigniew Jagniątkowski oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego- Olgierd Geblewicz i Wicemarszałek WZP-Jarosław Rzepa Odznaka Honorowa Gryfa Zachodniopomorskiego dla ZROT. Od lewej stoją: Prezes-M.Migdal (trzyma odznaczenie GRYF ZACHODNIOPOMORSKI), Wiceprezes-Adam Hok, Członek Zarządu-Jacek Kozłowski, Skarbnik-Magdalena Bulikowska, Członek Zarządu-Zbigniew Jagniątkowski oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego- Olgierd Geblewicz i Wicemarszałek WZP-Jarosław Rzepa archiwum ZROT

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Turystyki na Pomorzu Zachodnim to uroczysta Gala Turystyczna z okazji 15-lecia Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, najstarszej tego typu organizacji w Polsce.

 

ZROT powołana została 15 lutego 2001 roku, ale swoją działalność rozpoczęła z początkiem następnego roku, stąd teraz uroczystość 15-lecia.
ZROT zrzesza członków z całego regionu. Są wśród nich samorząd województwa, powiaty, gminy, podmioty gospodarcze sektora turystyki czy też organizacje pozarządowe, w tym Lokalne Organizacje Turystyczne.
Współpracuje też z instytucjami kultury, uczelniami i innymi podmiotami, które tak, jak ZROT są zainteresowane rozwojem turystyki na Pomorzu Zachodnim.
ZROT – jako element krajowego systemu – współpracuje też z Polską Organizacja Turystyczną oraz wszystkimi innymi ROTami w Polsce.

Swój jubileusz Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna zorganizowała we wnętrzach Opery na Zamku w Szczecinie. W uroczystej Gali udział wzięło ponad 500 osób z regionu oraz z kraju. Przed tak licznym gronem Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz w uznaniu zasług dla rozwoju Pomorza Zachodniego odznaczył Zachodniopomorską Regionalną Organizację Turystyczną srebrną Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego.

Okolicznościowe gratulacje od Prezesa POT przywiózł Jacek Janowski – dyrektor departamentu produktu turystycznego i współpracy regionalnej POT. Listowne gratulacje przysłali między innymi podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki - Dariusz Rogowski, Senator RP Grażyna Anna Sztark, poseł RP Stanisław Gawłowski, prezesi Regionalnych i Lokalnych Organizacji Turystycznych oraz wiele innych osób i instytucji. Na sali obecni byli m. in. przedstawiciele parlamentu RP z senatorem Tomaszem Grodzkim na czele, władze i radni miast i gmin województwa zachodniopomorskiego oraz przedstawiciele przedsiębiorców i branżowych organizacji sektora turystyki. Goście składali życzenia zarówno na samej Gali jak i na podsumowującym uroczystość bankiecie.

15-lecie organizacji było też okazją do uhonorowania wszystkich osób, które wcześniej lub obecnie zasiadają we władzach ZROT, oraz członków organizacji, ze szczególnym wyróżnieniem tych, którzy są w organizacji nieprzerwanie od jej założenia.
Wieczór został uświetniony koncertem w ramach dorocznego cyklu „Śpiewające Żagle”. Na scenie pojawili się artyści doskonale znani miłośnikom piosenki turystycznej, literackiej i poetyckiej, czyli Piotr Woźniak z towarzyszeniem wiolonczelistki Anny Papierz, gdański zespół Bez Jacka czy wreszcie posiadający szczecińskie korzenie zespół Do Góry Dnem - formacja obchodzi jubileusz 40-lecia pracy artystycznej.

Podczas jubileuszu Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej odbył się briefing prasowy z udziałem marszałka województwa Olgierda Geblewicza, wicemarszałka Jarosława Rzepy i prezesa ZROT Marka Migdala. Spotkanie z dziennikarzami poprzedziło zorganizowane przez ZROT i Województwo Zachodniopomorskie dwudniowe spotkanie (29-30 września) zespołu merytorycznego ds. turystyki przy Konwencie Marszałków Województw RP.
Zespół formalnie istnieje od 2016roku. Przypomnijmy, że w czerwcu br. Konwent Marszałków Województw RP przyjął stanowisko, które podkreśla wagę Regionalnych i Lokalnych Organizacji Turystycznych w kształtowaniu, rozwijaniu i promowaniu polskiej turystyki. Spotkanie zorganizowane teraz z inicjatywy ZROT było więc pierwszym posiedzeniem zespołu merytorycznego ds. turystyki, w którym oprócz przedstawicieli urzędów marszałkowskich uczestniczyli reprezentanci Regionalnych Organizacji Turystycznych. To bardzo istotne wydarzenie, gdyż nie tylko formalnie, ale i praktycznie wprowadziło ROTy do zespołu, który będzie rekomendował Konwentowi Marszałów Województw RP pewne pomysły i rozwiązania odnoszące się do sektora turystycznego w regionach, ale też stanowiska np. odnośnie aktów prawnych, które będą przygotowywane na poziomie krajowym.