Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

wtorek, 03 październik 2017 12:19

Silna reprezentacja hotelarzy gościem II Forum Promocji Turystycznej

Napisane przez AG

Aż czterech hotelarzy, członków Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego będzie gośćmi specjalnymi II Forum Promocji Turystycznej organizowanego przez portal WaszaTurystyka.pl 9 listopada.

II Forum Promocji Turystycznej odbędzie się 9 listopada w warszawskim hotelu Polonia.
Zmieniona formuła Forum przewiduje m.in. Pojedynki Ekspertów. W jednym z nich zmierzą się dwaj przedstawiciele środowiska hotelarskiego: Tomasz Waściński - dyrektor generalny Hotelu AQUARIUS SPA w Kołobrzegu kontra Olaf Makiewicz, prezes Olandii.
Wcześniej, Piotr Dwurnik - dyrektor spółki i członek zarządu w Przedsiębiorstwie Turystycznym "Łysogóry"​ wygłosi prezentację „Czy hotelarzom opłaca się współpracować z organizacjami turystycznymi przy promocji regionów, Polski?”
Z kolei Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP weźmie udział w debacie „Co zrobiliśmy w ciągu roku" (Jak finansować promocję na poziomie ogólnokrajowym? Jak skutecznie promować nie tylko Polskę, ale i produkty turystyczne? Jak powinna wyglądać współpraca między organizacjami promocyjnymi a branżą turystyczną?).

Olaf Makiewicz przez lata swojej pracy w branży nieruchomości, telekomunikacyjnej, marzył o stworzeniu miejsca niezwykłego, unikatowego i działalności, którą może wpływać na zmianę otaczającej go niedoskonałej rzeczywistości.
W 2009 roku powołał spółkę rodzinną, która zrewitalizowała zabytkowy zespół pofolwarczny w Prusimiu.
W 2010 roku powołał do życia Fundację Olandia, która koncentruje się na pomocy dzieciom borykającym się z dolegliwościami, działalności kulturalnej oraz ochronie dziedzictwa kulturowego osadników olenderskich a także ekologii. W roku 2014 Fundacja powołała do życia Klaster Turystyczno - Ekologiczny "Kraina 100 Jezior". Dzięki temu między okolicznymi przedsiębiorcami branży turystycznej zawiązuje się partnerstwo i współpraca a zanika negatywna konkurencja. Celem nadrzędnym Klastra za sprawą scalania lokalnych wartości, jest doskonalenie i promocja markowego produktu turystycznego "Kraina 100 Jezior".
Prócz intensywnej działalności społecznej i biznesowej, interesuje się wędkarstwem, motoryzacją oraz kulturą.

Tomasz Waściński z branżą hotelarską związany jest od 25 lat. Doświadczenie zdobywał zarówno w hotelach sieciowych, indywidualnych, biznesowych, jak i wypoczynkowych. Stanowiska menadżerskie pełnił w takich hotelach jak: Hotel Senator w Dźwirzynie, Hotel SPA Dr Irena Eris Krynica Zdrój, Hotel Sofitel Wrocław, Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie, Hotel AQUARIUS SPA w Kołobrzegu oraz w niemieckiej sieci Dorint. Oprócz hotelarstwa jego pasją jest pszczelarstwo (posiada pasiekę z 20 pszczelimi rodzinami) oraz motoryzacja okresu PRL.

Piotr Dwurnik to absolwent Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach oraz podyplomowych studiów menażerskich na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Z branżą turystyczną związany od 1999 roku. Karierę zaczynał na stanowisku referenta ds. marketingu w Przedsiębiorstwie Turystycznym "Łysogóry" w Kielcach. Następnie został kierownikiem działu marketingu, prezesem zarządu Biura Podróży "Łysogóry", managerem ds. gastronomii Hotelu "Łysogóry" (obecnie BEST WESTERN Grand Hotel), managerem ds. zarządzania nieruchomościami w P.T. "Łysogóry" oraz kierownikiem projektu odpowiedzialnym za pozyskanie i rozliczenie dotacji UE oraz modernizację i rozbudowę Hotelu "Łysogóry" (BEST WESTERN Grand Hotel). Od 2008 roku pełni funkcję dyrektora spółki oraz członka zarządu w Przedsiębiorstwie Turystycznym "Łysogóry".

Marcin Mączyński z branżą turystyczną i hotelarską związany od 10 lat. Zajmował stanowiska dyrektorskie w sieci hoteli Gromada. Pracował jako doradca zarządu Grupy Trip, był również członkiem zarządu Hotelu Ossa, jednego z największych hoteli konferencyjnych w Polsce. Od lat udziela się czynnie w organizacjach samorządowych sektora hotelarsko - turystycznego. W 2014 roku został wybrany do Rady Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Piastował stanowisko wiceprezesa zarządu Zrzeszenia Agentów IATA w Polsce. Był wiceprzewodniczącym Komisji IATA w Polskiej Izbie Turystyki a także członkiem Rady Programowej PIT. Zasiada w komisji Współpracy z Polonią Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Marcin Mączyński jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Jego hobby to lotnictwo i podróże.