LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

niedziela, 01 październik 2017 19:16

Kolejka górska w Śląskim Parku Rozrywki nagrodzona

Napisane przez AG
Przedstawiciele TMr odbierają nagrodę Przedstawiciele TMr odbierają nagrodę archiwum TMR

IAAPA, najważniejsze na świecie stowarzyszenie skupiające parki rozrywki przyznało Lech Coaster w Śląskim Parku Rozrywki II nagrodę w kategorii “Najlepsze nowe kolejki 2017 (The Best New Coaster 2017”.

IAAPA zrzesza poand cztery tysiące parków oraz właścicieli parków ze 100 państw z całego świata.
Pierwsze miejsce w tej kategorii otrzymała hiszpańska kolejka Red Force z parku Ferrari Land, zaś miejsce trzecie – niemiecka Star Trek z parku Movie Park Germany.
Lech Coaster został zbudowany w tym roku przez właściciela Śląskiego Parku Rozrywki, słowacką spółkę Tatry Mountain Resort (TMR).

Paweł Cebula dyrektor Śląskiego Parku Rozrywki, powiedział: “Nagroda jest dla nas bardzo ważna, jest nagrodą za pracę, którą wykonaliśmy przy technicznym przygotowaniu nowej atrakcji.”

Július Vinter, dyrektor spółki TMR w Polsce, która jest głównym inwestorem w Śląskim Parku Rozrywki, dodał: „Lech Coaster to atrakcja, którą choć raz w życiu powinien odwiedzić każdy Polak. Dostarcza emocji, ale i symbolizuje w piękny sposób legendę z historii Polski. Nasze prace w parku nie kończą się, już w przyszłym sezonie goście będą mogli się cieszyć nową atrakcją – interaktywnym Dark Ridem o nazwie Bazyliszek.“

Lech Coaster ma długość 908 metrów, wysokość 40 metrów, ma 4 ostre zakręty, jazda po nim z prędkością 100 kilometrów na godzinę trwa 104 sekundy.

www.legendia.plwww.legendia.pl