Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Best Reisen: tania ezgotyka
Best Reisen Group udowadnia, że dzięki nowej strategii produktowej wyjazdy do dalekich krajów nie muszą być drogie.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
Islandia zaprasza na warsztaty
Promote Iceland, oficjalna agencja promocji Islandii, zaprasza przedstawicieli polskich biur podróży na warsztaty turystyczne w trzech miastach: Gdańsku, Krakowie i Warszawie.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Best Reisen: tania ezgotyka
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki
  • Islandia zaprasza na warsztaty

Reklama

Reklama

poniedziałek, 04 listopad 2013 21:07

W listopadzie za darmo do rezydencji królewskich

Napisane przez AG
Pałac w Wilanowie Pałac w Wilanowie arhiwum pałacu w Wilanowie

„Darmowy Listopad" jest organizowana po raz drugi. Biorą w niej udział: Łazienki Królewskie, Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum w Wilanowie i Zamek Królewski na Wawelu – do tych muzeów wejdziemy w listopadzie za darmo.

Zaś kolejnych 23 muzeów w całym kraju dzieci i młodzież będą zwiedzić za złotówkę
W ubiegłym roku akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W listopadzie 2012 r. Rezydencje Królewskie odwiedziło 265,5 tysiąca osób. 29,5 tysiąca wzięło udział w muzealnych zajęciach edukacyjnych, z tego aż 16 tysięcy w 800 darmowych lekcjach muzealnych na temat nowoczesnego patriotyzmu. Samo Muzeum Łazienki Królewskie zwiedziło w listopadzie ubiegłego roku ponad 45 tys. osób. Trzy główne cele akcji to: zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kultury, edukacja kulturalna i wzrost uczestnictwa w kulturze.
Ubiegłoroczna akcja kosztowała łącznie ok. 1 mln zł.
Minister kultury Bogdan Zdrojewski liczy, że takich muzeów będzie więcej: „Są kolejne deklaracje samorządów, że będą obniżać ceny dla dzieci. To mnie bardzo cieszy i wydaje mi się, że 1 stycznia pokonamy barierę ponad 50 proc. instytucji, które albo będą miały całkowicie darmowe wejścia albo specjalną ofertę dla dzieci".
www.zamek-krolewski.pl
www.lazienki-krolewskie.pl
www.wilanow-palac.art.pl
www.wawel.krakow.pl