Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

sobota, 29 marzec 2014 17:51

Targi LATO już w piątek

Napisane przez AG

Podczas XIX Targów Turystyki i Wypoczynku Lato 2014, które odbędą się w dniach 4-6 kwietnia w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie, Mazowsze, tegoroczny Region Partnerski, zainauguruje początek sezonu letniego. Organizator, firma MT Targi Polska, zaprasza mieszkańców Warszawy i okolic na ten wielki turystyczny kiermasz, który będzie obfitował w atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dla stałych bywalców Targów Lato centralnym punktem jest scena targowa. To na niej w sobotę i niedzielę będzie się wiele działo. O godzinie 11 w sobotę odbędzie się oficjalne otwarcie sezonu turystycznego na Mazowszu, potem scena będzie należała do artystów. Występy taneczne, wokalne i teatralne przeplatane będą quizami, w których odwiedzający będą mogli zdobyć atrakcyjne nagrody. Poza konkursami, które organizowane będą na scenie, tradycyjnie już odwiedzający wybiorą Hit Lata, czyli ofertę, która najbardziej przypadnie do gustu tym, którzy zdecydują się przyjechać na targi w weekend. Równolegle wybrane będzie najlepsze hasło promujące Targi Lato. Wystawcy zaś powalczą o Kryształowe Słońce, które zostanie przekazane właścicielowi najbardziej profesjonalnego stoiska. Odrębna konkurencja przewidziana jest dla polskich regionów, spośród których zostanie wybrana najlepsza oferta ekspozycyjna.

W tym roku podczas targów duży nacisk zostanie położony na dwie aktywności – turystykę rowerową oraz wędkarstwo. Podczas Eventu Rowerowego przewidzianych jest wiele ciekawych wydarzeń. Będzie można wziąć udział w konkursach m.in. na torze startowym rowerów torowych, skorzystać z porad wieloletniego mechanika Kadry Polski w kolarstwie szosowym - Jerzego Brodawki, spotkać znanych polskich kolarzy, a także zapoznać się z ofertą wystawców, którzy zaprezentują rowery, stroje i akcesoria. Z kolei wydarzenie „Wędkuj z nami" to gratka dla tych, którym cierpliwość pozwala na czerpanie przyjemności z obcowania z naturą podczas godzin spędzonych nad wodą. Osoby, które jeszcze nie miały kontaktu z tą aktywnością, będą mogły zapoznać się z ofertą profesjonalnego sprzętu takiego jak wędki, woblery, zanęty, ale również łodziami, czy ofertami wypraw wędkarskich.

Patronat Honorowy nad Targami Lato 2014 sprawują Katarzyna Sobierajska, podsekretarz stanu
w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki oraz Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.
Więcej informacji oraz regulaminy konkursów znajdują się na: www.targilato.pl.

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.