Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

czwartek, 24 sierpień 2017 09:44

Niejasna przyszłość Poland Convention Bureau

Napisane przez AG

Wyprowadzenie Poland Convention Bureau poza Polską Organizację Turystyczną, ale i dalszą współpracę z branżą przemysłu spotkań, zapowiedział prezes POT, Marek Olszewski podczas środowego spotkania z przedstawicielami branży turystycznej, MICE i hotelarskiej. Rozmawiano o przyszłości Convention Bureau Poland.

W spotkaniu wzięło 28 osób z całej Polski. Celem było wyjaśnienie wątpliwości dotyczących dalszych losów Poland Convention Bureau, jaki pojawiły się po odejściu z POT Krzysztofa Celucha i zredukowaniu zespołu Poland Convention Bureau do jednej osoby.

Według nieoficjalnych informacji, prezes Marek Olszewski powiedzial m.in., że docenia wagę turystyki biznesowej i nie jest jego intencją ograniczanie jej promocji.
Jednak prezes Olszewski jednocześnie podkreślił, że od kilku lat budżet POT nie zwiększa się i w związku z tym organizacja nie ma pieniędzy na utrzymywanie Poland Convention Bureau, zwłaszcza, że wszystkie sektory turystyki spodziewają się większej uwagi i pomocy ze strony POT. Chociaż, z drugiej strony, z jego słów wynikało, że sekcja zajmująca się turystyką biznesową być może zostanie powiększona.
POT zaangażuje się również w promocję turystyki biznesowej na targach turystycznych oraz MICE.
Jednak Poland Convention Bureau powinno być zarządzane przez jakieś stowarzyszenie. Niestety obecne przepisy prawne nie pozwalają na to, by na przykład wzorem Niemców, narodowe Convention Bureau było stowarzyszeniem POT, hotelarzy, lokalnych Convention Bureau, izb turystycznych.

Zdaniem gości prezesa POT, dobrze byłoby, żeby w ewentualnym okresie przejściowym między obecnym stanem (Poland Convention Bureau w POT) a zarządzaniem Poland Convention Bureau przez powołaną do tego organizację lub stowarzyszenie, nie zaprzepaścić dotychczasowego dorobku Poland Convention Bureau. Według niektórych z obecnych na spotkaniu zmiany personalne, zmiana uczestnictwa w targach, likwidacje etatów czy brak publikacji raportu MICE budzą zaniepokojenie, czy PCB nie zostanie zupełnie zlikwidowane.

Prezes Olszewski uspokajał, że zmiany personalne (wg niego Krzysztof Celuch sam zrezygnował), oraz strukturalne nic nie znaczą a turystyka biznesowa jest wciąż dla niego ważna.
Zaproponował, by następone spotkanie w podobnym gronie odbyło się w Krakowie podczas najbliższej Gali Ambasadorów. Zaproponował niezobowiązująco, by grono dyskutujace o przyszłości PCB nosiło roboczą nazwę rady ds turystyki biznesowej. Zapowiedział aktualizacje certyfikacji lokalnych Convention Bureau i PCB, udział w targach MICE oraz organizację podróży studyjnych a także publiakcję raportu o rynku MICE za rok 2016 (tylko w wresji online).

Podczas spotkania prezentacje tematyczne wygłosili: Juliusz Kłosowski z Warsaw Voice mówił wadze podróży biznesowych, Jan Mazurczak z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej – o roli lokalnych Convention Bureaus a Anna Jędrocha ze Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy mówiła o zagranicznych pfrzykłądach działalności Convention Bureaus.

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.