Nie piszmy ustawy o POT?
Systemu promocji turystyki w Polsce nigdy nie było - trzeba go stworzyć od nowa. Potrzeba o wiele więcej niż jedynie nowelizacji ustawy o POT.
Czytaj więcej...
Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nie piszmy ustawy o POT?
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

piątek, 11 sierpień 2017 11:30

Promocja turystyki wodnej na Lotnisku w Poznaniu

Napisane przez MG
Promocja turystyki wodnej na Lotnisku w Poznaniu archiwum WOT

Wielkopolska Organizacjqa Turystyczna wystartowała 9 sierpnia z promocją Wielkiej Pętli Wielkopolski na poznańskim lotnisku Ławica.

W rytm Szanty Wielkopolskiej na poznańskie lotnisko wpłynęła po raz pierwszy… barka turystyczna. W hali przylotów pasażerowie mogą odbierać bagaże wprost z barki turystycznej, Akcja ma zachęcać do wyczarterowania łodzi i ruszenia z nurtem przygody w malowniczy rejs po wodach regionu.

Od 10 lipca Wielkopolska Organizacja Turystyczna oraz Port Lotniczy Ławica współpracują w promocji regionu jako interesującej destynacji turystycznej.
Zaczęło się od artystycznie opakowanego podajnika bagaży w hali przylotów oraz galerii obrazów m.in. w budynku VIP Lotniska Ławica, który gościł wiele znamienitych osobistości. Był tu papież Jan Paweł II, a także niderlandzka para królewska król Willem-Alexander i królowa Máxima, prezydent Irlandii Michael Daniel Higgins, Cristiano Ronaldo, Yoko Ono, Armin Van Buuren, Macy Gray, Eva Longoria. Obecnie można tu zobaczyć regionalne perełki – zarówno fotografie zabytków, osobliwości przyrodniczych, jak i ujęcia z imprez, które przyciągają turystów z kraju i zagranicy.

Trwają prace nad stworzeniem aplikacji z rozszerzoną rzeczywistością. Jeszcze w tym roku każdy chętny gość strefy business, nakładając specjalne gogle, będzie mógł rozejrzeć się po Wielkopolsce. Organizatorzy zadbali też wolnostojące plakaty LED w strefie odlotów, na których wyświetlane będą spoty promujące region i zdjęcia atrakcji turystycznych.

Podczas uroczystości inaugurującej projekt prezes Portu Lotniczego Poznań-Ławica Mariusz Wiatrowski, prezes Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej Tomasz Wiktor i wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Waldemar Witkowski przecięli wstęgę – w tym wypadku wodniacką linkę. Wodniacy na start! Hej do wioseł! Hej do sterów! 

Wielka Pętla Wielkopolski obok Szlaku Piastowskiego jest naszym najważniejszym produktem turystycznym. To prawie 700-kilometrowa droga wodna, którą tworzą rzeki Warta i Noteć, Kanał Bydgoski i Kanał Notecki, Jezioro Gopło oraz Kanał Ślesiński wraz z pięknymi polodowcowymi jeziorami.

Pętla może pochwalić się Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny w Polsce w 2015 roku i Grand Prix Nagrody Przyjaznego Brzegu – wraz z Nagrodą Ministra Sportu i Turystyki z 2016 roku.
Szlak jest sposobem na poznanie atrakcji regionu. Cały czas się rozwija, powstają nowe miejsca do aktywnego wypoczynku i niezbędna infrastruktura.

Haslem szlaku jest: Wielka historia, wielka przygoda – realizujmy je wspólnie!