Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

wtorek, 11 lipiec 2017 08:28

Urlopy Polaków - gdzie wypoczywamy najchętniej?

Napisane przez MG
Urlopy Polaków - gdzie wypoczywamy najchętniej? materiały prasowe

Rządowy program 500+, rozwijająca się siatka połączeń lotniczych, ale też sytuacja polityczna w krajach arabskich sprawiła, że w ciągu ostatnich dwóch lat zmieniły się turystyczne preferencje Polaków. Zeszłoroczne analizy oraz prognozy na najbliższy sezon pozwalają dowiedzieć się w jakich miejscach nasi rodacy najchętniej spędzają swoje wakacje.

Południowa Europa

Rzecznicy prasowi dużych biur turystycznych: Rainbow Tour oraz Itaka podają, że greckie wyspy oraz kontynentalna część kraju są najchętniej wybieranym kierunkiem podróży Polaków. Analizy rezerwacyjne portalu travelplanet.pl potwierdzają te informacje wskazując, że aż 41 proc. turystów korzystających z ofert biur podróży spędzało wakacje w Grecji. Równie chętnie odwiedzamy Chorwację, Hiszpanię i Bułgarię - w lipcu 2016 roku Słoneczny Brzeg był miejscem najdłuższych, liczących około 11 dni, urlopów. Eksperci wskazują, że takie wybory mogą być wynikiem poczucia bezpieczeństwa, którego ze względu na napiętą sytuację polityczną nie mamy już w krajach arabskich. Spędzanie wakacji w południowych rejonach Europy świadczy również o tym, że coraz chętniej inwestujemy w podróże, gdyż ceny takich wycieczek nie należą do najtańszych. Istnieje jednak skuteczny sposób na obniżenie kosztów zagranicznych wakacji - wyszukiwarki tanich lotów, takie jak www.infoloty.pl, dzięki którym można znaleźć bilety lotnicze w niskich cenach.

Gruzja

Wielbiciele górskich wędrówek, wspaniałego jedzenia, chcący poznać nową kulturę - dzięki możliwości przebywania wśród jej serdecznych przedstawicieli - wybierają wakacje w Gruzji. Tak było w roku 2015 i 2016, kiedy to zainteresowanie Polaków tym krajem wzrosło aż o 84 proc. i przewiduje się, że w najbliższe wakacje jeszcze więcej rodaków zechce zdobyć gruzińskie szlaki. Ułatwiają to wciąż rozszerzające się siatki połączeń oferujące loty do Gruzji z Katowic i Warszawy, które można nabyć już od 229 zł.

Ukraina

Polacy dostrzegli też wielki potencjał turystyczny Ukrainy, którą od dwóch lat odwiedzają coraz chętniej. W tym przypadku zanotowano 73 proc. wzrost zainteresowania, który jest wynikiem bardzo przystępnych cen i niezwykłej architektury. Kijowska Ławra Peczerska, Sobór Mądrości Bożej czy przepiękny Lwów wraz z tamtejszą Operą to tylko niektóre z wielu miejsc robiących wrażenie na turystach. Loty do Ukrainy można znaleźć w naprawdę niskich cenach - we wrześniu polecicie tam nawet za 59 zł!   

Własne podwórko

Polacy zaczęli doceniać rodzime kurorty turystyczne. W 2016 roku specjaliści z portalu trivago.pl stworzyli zestawienie najchętniej odwiedzanych miejsc - w pierwszej dziesiątce tego rankingu pojawiło się aż 6 polskich miejscowości: Zakopane, Władysławowo, Kołobrzeg, Sopot, Gdańsk i Łeba. Potwierdzają to badania przeprowadzone przez SW Research, z których wynika, że blisko 70 proc. respondentów spędzała wakacje 2016 w kraju. Ministerstwo Sportu i Turystyki informuje, że w ostatnich latach w Polsce wypoczywa od 11 do 13 milionów rodaków - poprzedni sezon był rekordowy pod tym względem i wszystko wskazuje na to, że nadchodzącego lata będzie podobnie.

W 2016 roku zanotowano, że liczba osób udających się na urlopy wzrosła o 1,5 miliona. Znaczna część z nich spędziła wakacje w kraju, a ⅓ wybrała zagraniczne kierunki: Grecję, Bułgarię, Hiszpanię, Gruzję czy Ukrainę, ze znaczącą przewagą tej pierwszej. Analizy rynku turystycznego pozwalają stwierdzić, że Polacy przeznaczają na wypoczynek coraz więcej pieniędzy - o 300 zł na wyjazdy zagraniczne oraz 150 zł w przypadku urlopów spędzanych w kraju. To jednak nie oznacza, że nie poszukujemy tańszych alternatyw, w czym pomagają nam wyszukiwarki lotów i samodzielna organizacja wakacji.

 

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.