O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Best Reisen: tania ezgotyka
Best Reisen Group udowadnia, że dzięki nowej strategii produktowej wyjazdy do dalekich krajów nie muszą być drogie.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Best Reisen: tania ezgotyka
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

poniedziałek, 12 czerwiec 2017 15:20

25 festiwali tego lata w Polsce

Napisane przez MG
25 festiwali tego lata w Polsce archiwum HRS

Z każdym rokiem polskich festiwali przybywa. Prezentujemy najpopularniejsze wakacyjne festiwale.

Czerwiec pod znakiem muzyki i literatury

Orange Warsaw Festival – każda edycja warszawskiego festiwalu to święto muzyki. W tym roku impreza odbędzie się na torze wyścigów konnych Służewiec.

Festiwal Miłosza – największy festiwal literacki w Polsce i Europie Środkowej ściąga co roku do Krakowa pasjonatów poezji i prozy.

Impact Festival – oferuje słuchaczom nieco mocniejsze brzmienia. Fani rocka mogli w poprzednich edycjach zobaczyć na scenie m.in.: Slipknot, Aerosmith, Black Sabbath, Slayer.

Malta Festival – w Poznaniu odbywa się jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych Europy, podczas którego prezentowany jest międzynarodowy program filmowy, teatralny, muzyczny i taneczny.

Life Festival Oświęcim – festiwal muzyki rozrywkowej to jedna z młodszych inicjatyw na imprezowej mapie. W tym roku na festiwalu pojawi się LP. Laura Pergolizzi, zanim sama stanęła na scenie, tworzyła piosenki dla Rihanny, Christiny Aguilery czy Backstreet Boys.

Open’er Festival (również lipiec) – ściąga do Trójmiasta tłumy miłośników muzyki z Polski i innych krajów. Na scenie co roku pojawiają się największe światowe gwiazdy, a festiwalowy plan wypełniony jest po brzegi najlepszymi koncertami.

Lipiec – najbardziej festiwalowy miesiąc w roku

Slot Art Festival – jeden z najbardziej oryginalnych festiwali w Polsce, który odbywa się w opactwie cystersów. W tym roku na festiwalowiczów czeka ponad 120 warsztatów, kilkadziesiąt koncertów, dziesiątki wieczorów literackich i paneli i wiele innych atrakcji.

Sopot Film Festival – podczas międzynarodowego festiwalu pokazywane są filmy, które trudno zobaczyć na dużym ekranie.

Warsaw Summer Jazz Days – wszyscy, którzy kochają jazz powinni pojawić się na tym światowej rangi festiwalu.

Festiwal Nowa Muzyka – impreza dla fanów muzyki z pogranicza jazzu, muzyki elektronicznej i tanecznej.

Jarocin Festiwal – na festiwalu w Jarocinie od lat 80. odbywały się festiwale rockowe.

Festiwal Legend Rocka – najsłynniejsza i najpopularniejsza impreza miłośników rocka. To tu można zobaczyć legendarne zespoły i artystów.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych – w Gdańsku gromadzą się wielcy fani teatrów plenerowych.

Transatlantyk Festiwal – na tym festiwalu film łączy się z muzyką. Na imprezę składają się koncerty, kina plenerowe, panele, wydarzenia teatralne czy wydarzenia w ramach cyklu kina kulinarnego.

Sunrise Festival – jedna z najpopularniejszych imprez z muzyką house i trance. Warto wziąć udział w after party na plaży.

Piknik Country&Folk – jeśli Mrągowo, to zawsze country. To już legendarny festiwal, na który przyjeżdżają wierni fani z różnych zakątków Polski.

Audioriver Festival – fani elektroniki powinni spotkać się w Płocku.

Festiwal Szekspirowski (również sierpień) – międzynarodowe wydarzenie dla fanów teatru elżbietańskiego.

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi (również sierpień) – festiwal ma na celu łączenie twórców z odbiorcą oraz filmu z literaturą, muzyką, sztukami wizualnymi.

Sierpień – od alternatywy do Chopina

T-Mobile Nowe Horyzonty – to festiwal filmowy dla tych, którzy szukają w sztuce nowych doświadczeń. Założeniem festiwalu jest prezentacja bezkompromisowego, niekonwencjonalnego i artystycznego kina.

OFF Festival – Artur Rojek co roku tworzy staranną listę najbardziej alternatywnych twórców z całego świata.

Przystanek Woodstock – darmowy festiwal organizowany przez WOŚP, który z jednej strony jest podziękowaniem dla wolontariuszy, z drugiej – świętem muzyki.

Ostróda Reggae Festiwal – to największy festiwal muzyki reggae w Polsce.

Festiwal Chopin i jego Europa – odbywa się w Filharmonii Narodowej i rokrocznie ściąga największych fanów muzyki klasycznej i wielkie gwiazdy.

Kraków Live Festival – w tym roku na krakowskim festiwalu wystąpią m.in. Lana Del Rey oraz Alt-J.

Kalendarz od HRS pomoże zaplanowac kulturalne wakacje: http://www.hrs.com/pl/blog/po-godzinach/festiwalowa-podroz-dookola-polski.html