Reklama

Reklama

Reklama

środa, 07 czerwiec 2017 17:32

Lubelskie stawia na MICE

Napisane przez AG
Od lewej: Radosław Dudziński, Sławomir Sosnowski, Aleksandra Pietrsa, Krzysztof Celuch Od lewej: Radosław Dudziński, Sławomir Sosnowski, Aleksandra Pietrsa, Krzysztof Celuch AG

O rosnącym znaczeniu branży MICE dla Lublina i całej Lubelszczyzny rozmawiali uczestnicy spotkania w Lublinie. Spotkania organizatorów i planistów wydarzeń głównie z Warszawy oraz hotelarze z Lubelszczyzny mieli okazję porozmawiać m.in. z marszałkiem województwa.

Marszałek województwa lubelskiego, Sławomir Sosnowski powiedział m.in.: “Sektor MICE rozwija się niezwykle dynamicznie i budowa centrum konferencyjnego w Lublinie była koniecznością. Trudno jest ocenić dokładnie wpływ branży spotkań na gospodarkę lokalną, ale widać, że wpływ ten jest coraz większy.

Dla mnie istotne jest, by wszystkie centra konferencyjne na Lubelszczyźnie nie tylko konkurowały ze sobą, ale żeby umiały wymieniać między sobą informacje, dzieliły się nimi a także doświadczeniami. Razem musimy przyciągać na Lubelszczyznę branżę MICE i razem z niej korzystać. Fakt, że w naszym województwie dobrze funkcjonuje Convention Bureau sprawia, że dobrze funkcjonują inne komórki Urzędu Marszałkowskiego, które mają styczność z konferencjami i kongresami, np. wydział współpracy z zagranicą. Instytucje podległe Urzędowi Marszałkowskiemu zwiększyły potencjał targowy i konferencyjny nie tylko Lublina, ale i całej Lubelszczyzny, Pamiętajmy, że Lublin znajduje się tylko 2,5 godziny jazdy samochodem od stolicy a niedługo ten czas zmniejszy się do 1,5 godziny.”

Radosław Dudziński, dyrektor Lubelskiego Centrum Konferencyjnego, dodał: “Wiadomo, że branża MICE potrzebuje odpowiedniej liczby miejsc noclegowych na wysokim poziomie. W Lublinie w najbliższym czasie zostanie oddanych do użytku sześć hoteli i liczba miejsc noclegowych powiększy się o mniej więcej 500. Kolejnych sześć obiektów planowanych jest w późniejszym czasie. To poważnie zwiększy potencjał Lublina. Na naszą korzyść działa również rozwój sieci połączeń lotniczych z lubelskiego lotniska, m.in. do Londynu, Kijowa, Tel Awiwu. Marszałek Sosnowski zapewnił: “Lubelskie Centrum Konferencyjne jest oczkiem w głowie Urzędu Marszałkowskiego i robimy wszystko, by je wspierać, także promocyjnie. Od początku działalności Convention Bureau potrafiliśmy się porozumieć i jestem pewien, że MICE to dla Lublina wielka szansa na rozwój.”

Uczestnicy wyjazdu studyjnego (planiści wydarzeń, przedstawiciele biur podróży specjalizujących się w MICE oraz dziennikarze) zorganizowanego przez MeetingPlanner.pl oraz Lublin & Region Convention Bureau mieli okazję przekonać się, jak Lublin przygotowany do przyjęcia uczestników konferencji i wydarzeń. Obejrzeli dumę Lublina czyli Lubelskie Centrum Konferencyjne, Centrum Spotkania Kultur, tereny targowe, kilka hoteli a także wziąć udział w warsztatach - wspólnie z hotelarzami lubelskimi. Więcej o wyjeździe już niedługo na portalu WaszaTurystyka.pl

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.