Reklama

Reklama

Reklama

niedziela, 28 maj 2017 12:36

Biebrza ma swoją LOT

Napisane przez AG
Zebranie założycielskie Lokalnej Organizacji Turystycznej Królestwo Biebrzy Zebranie założycielskie Lokalnej Organizacji Turystycznej Królestwo Biebrzy archiwum Lokalna Organizacja Turystyczna Królestwo Biebrzy

W ubiegłym tygodniu Rajgrodzie została powołana do życia Lokalna Organizacja Turystyczna Królestwo Biebrzy.

Jak napisano w komunikacie, głównym celem organizacji będzie zintegrowanie i zaangażowanie do współpracy wszystkich podmiotów i osób fizycznych, którym zależy na rozwoju turystycznym regionu Doliny Biebrzy. Organizacja zamierza prowadzić szeroką działalność gospodarczą, dzięki czemu będzie wspomagać przedsiębiorców w promocji i sprzedaży pakietów turystycznych, produktów lokalnych, organizacji tematycznych eventów, a także zajmie się działaniami edukacyjnymi skierowanymi do lokalnej społeczności.

Wśród założycieli LOT Królestwo Biebrzy znaleźli się m. in. przedstawiciele przedsiębiorstw i gospodarstw agroturystycznych, samorządu – Gmina Rajgród, Biebrzańskiego Parku Narodowego, stowarzyszeń oraz osoby fizyczne, w tym przewodnicy turystyczni oraz pasjonaci lokalnych tradycji.

Członkowie założyciele Lokalnej Organizacji Turystycznej Królestwo Biebrzy do Zarządu wybrali:
Marcina Ulanowskiego – prezes Zarządu,
Marię Fliszewską z Urzędu Miejskiego w Rajgrodzie - członek zarządu,
Czesławę Mularską (przedsiębiorca) - członek zarządu.
Do Rady Programowej zostali wybrani m. in. burmistrz Gminy Rajgród Ireneusz Gliniecki i dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego Andrzej Grygoruk.

Prezes zarząd Marcin Ulanowski powiedział: “W najbliższej przyszłości LOT zamierza zaprosić do organizacji kolejnych członków ze wszystkich basenów Biebrzy, zarówno z branży turystycznej, jak i samorządy gminne i powiatowe. Zależy nam na podjęciu działań ponadlokalnych, tych których poszczególne podmioty (przedsiębiorcy, samorządy) oraz lokalne społeczności nie są wstanie zrobić same. Zmieniające się trendy w turystyce wymagają profesjonalnych i przemyślanych, długoterminowych działań, opartych na potencjale regionalnym i angażujący lokalnych mieszkańców w realizację wspólnych działań i obsługę ruchu turystycznego.

Naszym konikiem będzie niewątpliwie ekoturystyka i turystyka zrównoważona, ponieważ jest to naturalny i spójny kierunek rozwoju turystyki na obszarze i w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Mamy wiele ciekawych i oryginalnych pomysłów na różnego rodzaju produkty turystyczne, eventy, wydarzenia, dlatego zachęcam do kontaktu oraz śledzenia informacji z Królestwa Biebrzy.”

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.