LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

środa, 12 marzec 2014 12:39

Mazowsze będzie miało park miniatur

Napisane przez AG
Miniatura Pałacu Saskiego Miniatura Pałacu Saskiego archiwum prasowe

Około 50 obiektów architektonicznych z Warszawy i Mazowsza, m.in. kamienice, kościoły, pałace i dworce kolejowe ma znaleźć się na terenie planowanego parku miniatur.

Miniatury mają być zrekonstruowane w najpopularniejszej, w parkach miniatur w Polsce i na świecie, skali - 1:25. Oprócz budowli istniejących do dzisiaj, mają być również zaprezentowane niezrealizowane pomysły architektoniczne dotyczące Warszawy a także już nieistniejące zabytki Warszawy (Pałac Saski, Tłomackie) i Mazowsza.

Rafał Kunach, prywatny przedsiębiorca, pomysłodawca i realizator projektu powiedział: "Chcielibyśmy pokazać Warszawę z okresu jej świetności, sprzed II wojny, przede wszystkim Oś Saską, kamienice, dzielnicę żydowską i najpiękniejsze nieistniejące zabytki Mazowsza. Ma to być przede wszystkim park edukacyjny, chcemy oprócz urody budynków, ukazać ich detale architektoniczne, otoczenie, historię czy ciekawostki."

Budowle mają być przedstawione w momencie, gdy wyglądały najlepiej. Najpierw powstaje projekt architektoniczny, komputerowo przetwarzany na trójwymiarowy obraz. Potem elementy wystroju wytwarzane przez drukarki 3D i frezarki.
Oprócz budynków odtworzone będzie również ich najbliższe otoczenie: parki, ogrody, place i ulice, pojawią się figurki ludzi, pojazdy, pociągi.
Niestety nieznana jest jeszcze lokalizacja parku, prowadzone są rozmowy z władzami miasta.
W pierwszym etapie, który ma zostać ukończony na wiosnę 2015 r., powstanie 17 budowli w ramach Osi Saskiej, zaś cały projekt ma zostać zrealizowany w ciągu trzech lat. Koszt pierwszego etapu ma wynosić ok. 2 mln zł. Projekt jest finansowany ze środków prywatnych organizatorów.
Obecnie najbardziej zaawansowane są prace nad modelami Pałacu Saskiego, gmachu Giełdy, Pałaców Karasia i Kronenberga.