Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

poniedziałek, 24 kwiecień 2017 08:32

Polska zobacz więcej - jest sukces

Napisane przez AG

Prawie 80 tysięcy turystów skorzystało z II edycji akcji „Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny”. W tegorocznej akcji wzięło udział o prawie 10 proc. więcej przedsiębiorców niż w ubiegłorocznej.

Tegoroczna akcja, organizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną odbyłą się w dniach 31 marca – 2 kwietnia i pokazała że przedsiębiorcy gotowi są do współpracy przy upowszechnianiu oferty turystycznej wśród Polaków także poza sezonem. Ponad połowa partnerów akcji (61,2 proc.) widzi możliwość łączenia ofert z innymi usługodawcami, w celu tworzenia kompleksowych pakietów turystycznych. Pisaliśmy na portalu WaszaTurystyka.pl o ciepłym przyjęciu tej akcji (czytaj TUTAJ).

Witold Bańka, minister sportu i turystyki, powiedział: “Zainteresowanie akcją utwierdza nas w przekonaniu, że to projekt, który warto kontynuować. Ożywienie krajowego ruchu turystycznego ma realny wpływ na gospodarkę kraju. W minionym roku liczba podróży krajowych wzrosła o 9 proc.. Wierzę, że takie wydarzenia, jak „Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny” mogą ten trend jeszcze umocnić.”

96,5 proc. turystów, dobrze oceniło kontakt z organizatorem wypoczynku w ramach „Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny” a ponad 93 proc. partnerów wydarzenia zadeklarowało swój udział w kolejnej edycji.

Marek Olszewski, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, powiedział: “Takie akcje mają przede wszystkim pobudzić ruch krajowy i zachęcić Polaków do wypoczynku nie tylko w czasie sezonu. Dzięki znaczącej zniżce wiele osób mogło skorzystać z ciekawej propozycji weekendowej i zobaczyć jak różnorodna i atrakcyjna jest nasza oferta krajowa i jak szeroki wachlarz możliwości spędzania czasu w Polsce oferuje nasza rodzima turystyka. Z naszej ewaluacji wynika, że ponad połowa (60,4 proc.) partnerów oceniła ruch w weekend objęty akcją jako większy w porównaniu z innymi weekendami w marcu 2017 roku."

Kolejna edycja akcji „Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny” odbędzie się w październiku br.