Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

niedziela, 02 kwiecień 2017 19:05

Jubileuszowe Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub

Napisane przez MG
Jubileuszowe Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub materiały prasowe

Od 29 kwietnia do 1 maja 2017 na terenie Pałacu pod Bocianim Gniazdem w Runowie odbędą się V Jeździeckie Mistrzostwa Kaszub oraz Piknik Rodzinny „Skarby Kaszub”. Organizatorem imprezy jest Fundacja Bocianie Gniazdo w Runowie oraz Stajnia Pałac Runowo, wspierane przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku.

Zawody będą oceniane przez doświadczonych, renomowanych sędziów Polskiego Związku Jeździeckiego, przy pomocy nowoczesnych technologii - komputerowa obsługa zawodów oraz fotokomórkowy pomiar czasu na starcie i mecie rozgrywek.
W zawodach mogą uczestniczyć jeźdźcy w wieku od 6 do 100 lat - amatorzy oraz zawodnicy posiadający licencję sportową. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody ufundowane przez patronów i partnerów mistrzostw. Największym zainteresowaniem cieszą się konkursy dla najmłodszych adeptów jeździectwa, a podczas finału mistrzostw, w „konkursie specjalnym” dzieci i młodzież będą rywalizować o wiele cennych nagród.

Właśnie na finał mistrzostw – 1 maja są zaplanowane największe atrakcje, czyli Piknik Rodzinny „Skarby Kaszub”. Przygotowano specjalną strefę dla dzieci – Wioska Fantazji z dmuchańcami, malowaniem twarzy, ścianką wspinaczkową, zabawami i konkursami prowadzonymi przez animatorów z Runowo Team, strefę wystawców – punkt informacyjny PODR. Ponadto przedstawiciele Lasów Państwowych, w tym miejscowych nadleśnictw w namiotach edukacyjnych zaprezentują piękno pomorskiej przyrody, pokażą na czym polega praca leśnika, a na tych, którzy zechcą zostać „przyjaciółmi lasu” będą czekały konkursy z leśnymi nagrodami.

Strefę kultury opanują Wioska Ziół i Kwiatów Mikorowo, Gminny Ośrodki Kultury w Potęgowie i Główczycach oraz Koła Gospodyń Wiejskich. TBędzie można spróbować swoich sił w tworzeniu słowiańskich wianków, nie zabraknie tradycyjnych, lokalnych specjałów. Tegoroczną atrakcją Pikniku będą warsztaty kulinarne. Główne atrakcje i wydarzenia na scenie strefy kultury, to również występy zespołów wokalnych i tanecznych, interesujący i bardzo zróżnicowany repertuar od tańców średniowiecznych, ludowych po disco polo. Podczas pikniku będzie okazja uczestniczenia w licznych konkursach z nagrodami. Uroczyste wręczenie medali, pucharów i nagród zwycięzcom Jeździeckich Mistrzostw Kaszub uświetnią tańce z ogniem. Gościem specjalnym będzie zespół z Pomorza One Moment. Wstęp i korzystanie ze wszystkich atrakcji jest bezpłatne.

Wydarzenie objęło patronatem Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna oraz Stowarzyszenie Zarządców Obiektów Rekreacyjno-Turystycznych.

www.mistrzostwa.runowo.pl