Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

piątek, 31 marzec 2017 00:47

Jest moda na Toruń

Napisane przez AG
Ratusz toruński Ratusz toruński AG

W 2016 roku Toruń odwiedziło o 300 tysięcy więcej turystów niż w roku 2015.

W ubiegłym roku liczba turystów odwiedzających toruń po raz pierwszy przekroczyła dwa miliony.
Przedstawiciel portalu WaszaTurystyka.pl miał okazję spotkac się przedsiębiorcami z Lokalnej Organizacji Turystycznej Toruń oraz z Mariolą Soczyńską, dyrektor wydziału sportu i turystyki Urzędu Miasta Torunia.

Mariola Soczyńska, powiedziała m.in.: Toruń się bardzo pozytywnie zmienił w ostatnich latach. Przybywa nowych hoteli różnej klasy na każdą kieszeń. Przestajemy już być miastem na wizytę kilkugodzinną, jednodniową. Coraz więcej turystów przyjeżdża do nas na dwie, trzy noclegi. Wydłużył się także tradycyjny sezon turystyczny. Widać to po statystykach hotelarzy. Jest moda na Toruń.
Wielu gości przyciągają wielkie wydarzenia, których organizujemy coraz więcej. Te cykliczne wydarzenia sportowe, kulturalne, naukowe przyciągają wielu uczestników, ale wierzymy, że oni wracają i polecają nas innym. Oczywiście Toruń na zawsze pozostanie miastem Kopernika oraz miastem gotyku, ale coraz więcej atrakcji przyciąga do nas gości. Choćby Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, które w ubiegłym roku miesięcznie odwiedzało 10 tysięcy gości.”

/od lewej: prezes PIT, Paweł Niewiadomski, prezes LOT Toruń, Leszek Szyczewski, dyrektor Mariola Soczyńska, wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Zbigniew Ostrowski/

Słowa o rosnącej liczbie gości potwierdził także Piotr Różański, dyrektor hotelu Mercure: “Trzydzieści procent naszych gości stanowią uczestnicy konferencji, spotkań i kongresów, ale wzrost liczby gości obserwujemy w każdej grupie. Z zagranicznych przodują oczywiście Niemcy, ale coraz więcej przyjeżdża na przykład Japończyków. Z Polski najwięcej gości przyjeżdża z Pomorza i z Mazowsza. W ubiegłym roku, latem obłożenie przekraczyło 80 proc. Zimą zaś z 30 proc. kilka lat temu, skoczyło ostatnio do 60 proc.”