Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

piątek, 31 marzec 2017 00:47

Jest moda na Toruń

Napisane przez AG
Ratusz toruński Ratusz toruński AG

W 2016 roku Toruń odwiedziło o 300 tysięcy więcej turystów niż w roku 2015.

W ubiegłym roku liczba turystów odwiedzających toruń po raz pierwszy przekroczyła dwa miliony.
Przedstawiciel portalu WaszaTurystyka.pl miał okazję spotkac się przedsiębiorcami z Lokalnej Organizacji Turystycznej Toruń oraz z Mariolą Soczyńską, dyrektor wydziału sportu i turystyki Urzędu Miasta Torunia.

Mariola Soczyńska, powiedziała m.in.: Toruń się bardzo pozytywnie zmienił w ostatnich latach. Przybywa nowych hoteli różnej klasy na każdą kieszeń. Przestajemy już być miastem na wizytę kilkugodzinną, jednodniową. Coraz więcej turystów przyjeżdża do nas na dwie, trzy noclegi. Wydłużył się także tradycyjny sezon turystyczny. Widać to po statystykach hotelarzy. Jest moda na Toruń.
Wielu gości przyciągają wielkie wydarzenia, których organizujemy coraz więcej. Te cykliczne wydarzenia sportowe, kulturalne, naukowe przyciągają wielu uczestników, ale wierzymy, że oni wracają i polecają nas innym. Oczywiście Toruń na zawsze pozostanie miastem Kopernika oraz miastem gotyku, ale coraz więcej atrakcji przyciąga do nas gości. Choćby Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, które w ubiegłym roku miesięcznie odwiedzało 10 tysięcy gości.”

/od lewej: prezes PIT, Paweł Niewiadomski, prezes LOT Toruń, Leszek Szyczewski, dyrektor Mariola Soczyńska, wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Zbigniew Ostrowski/

Słowa o rosnącej liczbie gości potwierdził także Piotr Różański, dyrektor hotelu Mercure: “Trzydzieści procent naszych gości stanowią uczestnicy konferencji, spotkań i kongresów, ale wzrost liczby gości obserwujemy w każdej grupie. Z zagranicznych przodują oczywiście Niemcy, ale coraz więcej przyjeżdża na przykład Japończyków. Z Polski najwięcej gości przyjeżdża z Pomorza i z Mazowsza. W ubiegłym roku, latem obłożenie przekraczyło 80 proc. Zimą zaś z 30 proc. kilka lat temu, skoczyło ostatnio do 60 proc.”