Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

piątek, 17 marzec 2017 13:54

Akcja Polska zobacz więcej - rośnie zainteresowanie branży turystycznej

Napisane przez Adam Gąsior
Marek Olszewwski, Witold Bańka, Michał Nykowski Marek Olszewwski, Witold Bańka, Michał Nykowski AG

Chcemy ruszyć Polaków z galerii handlowych i centrów miast. Chcemy, żeby ruszyli w Polskę, poznali jej atrakcje - powiedział Marek Olszewski, prezes POT podczas konferencji inaugurującej wiosenna edycję akcji Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny.

Prawie 450 partnerów akcji, wielkie zainteresowanie. Na dwa tygodnie przed wiosenną edycją akcji weekendową „Polska Zobacz Więcej – Weekend za pół ceny” promującą turystykę krajową, Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie i Polska Organizacja Turystyczna przedstawiły partnerów, którzy zgłosili się do akcji oraz jej podstawowe założenia.

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka powiedział: “W ubiegłym roku, gdy zaczynaliśmy akcję “Polska zobacz więcej” miałem obawy: jak ten pomysł przyjmie branża turystyczna, jak zareagują na niego klienci. Tymczasem zainteresowanie było ogromne i przerosło nasze oczekiwania - do projektu zgłosiło się 400 firm. To pokazało, że jest sens kontynuacji akcji. Już w zeszłym roku mówiłem, że chciałbym, aby ta akcja stała się narodową tradycją. Jesienna edycja była krokiem w dobrym kierunku.
Głównym założeniem akcji jest zainteresowanie Polaków wypoczynkiem w Polsce poza wysokim sezonem wakacyjnym. W tym roku odbędą się dwie edycje akcji, więc będą dwie okazje do poznawania mniej znanych miejsc w Polsce.”

Marek Olszewski, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, dodał: “Jestem przede wszystkim praktykiem z 30 letnim doświadczeniem w turystyce i wiem, jak tego typu akcje mogą pozytywnie wpłynąć na rozwój turystyki w kraju.
Chcemy promować turystykę krajową wśród Polaków. Akcja pokazuje, że nie wszyscy są zainteresowani w równym stopniu atrakcjami turystycznymi w kraju. A ich nie trzeba szukać daleko. I przybywa ich w Polsce z tygodnia na tydzień.
Chcemy wyciągnąć Polaków, całe rodziny z galerii handlowych, z centrów miast. Chcemy, by ruszyli w Polskę poznawać Polskę. Nasze działanie wpisuje się w politykę dziedzictwa narodowego - wiele z tych atrakcji to zabytki kultury, sztuki, historii.
Jestem przekonany, że spełnione podczas weekendu akcyjnego marzenia, przyciągną klienta w dane miejsce w innych terminach, gdy płacić będzie normalną cenę.”

Michał Nykowski lider projektu w POT, przedstawił założenia akcji i sposoby jej promocji: “Akcja dotyka trzech aspektów. Pierwszy to handlowy, branża turystyczna ma szansę zarobić poza wysokim sezonem. Po drugie, chcemy wyrobić w turystach nawyk, że wypoczynek nie musi się ograniczać tylko do niecałych trzech miesięcy letnich i kilku tygodni zimą. Po trzecie, beneficjentami tej akcji są organizacje, które powinny zajmować się tego typu działaniami: MSiT, POT, ROT-y i LOT-y.
Akwizycję prowadziliśmy od 20 stycznia do 7 marca. Zwróciliśmy się oczywiście w pierwszym rzędzie do podmiotów, które uczestniczyły w akcji w 2016 roku. Ponownie zgłosiła się ich ponad jedna trzecia. Kolejnym etapem była weryfikacja pod względem merytorycznym (zniżka 50 proc. na usługi i produkty). Etap ten trwał do 15 marca.
Sama akcja odbędzie się w dniach 31 marca - kwietnia, ale firmy mogły zaproponować także inne terminy udzielania zniżek.
Do dzisiaj zweryfikowaliśmy 447 firm, najwięcej zgłoszeń otrzymaliśmy z Małopolski, Dolnego Śląska i Mazowsza. Rozpoczęliśmy akcję promocyjną. Jej elementem będą między innymi spoty reklamowe, których początkowy zasięg oceniamy na 500 - 600 tysięcy osób a po dalszym udostępnianiu w mediach społecznościowych wzrośnie on do 4 - 5 milionów. Chcemy promować akcję “Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny” na portalach, w mediach społecznościowych, na stronach urzędów centralnych, na przykład na stronie KPRM, na stronach ROT-ów."

Marek Olszewski dodał: “Naszą akcję można porównać do Nocy Muzeów. Muzeom opłaca się udostępnić swe wnętrza za darmo na kilka godzin, bo goście, którzy zobaczą, jakie skarby kryje dana placówka, chętnie do niej wróci. Podobnie będzie z obiektami biorącymi udział w “Polska zobacz więcej” - Polacy zobaczą, że można z rodziną wyjechać na weekend za pół ceny, zobaczyć atrakcyjne miejsca i gdy zostaną spełnione ich oczekiwania - wrócą tutaj.”

www.polskazobaczwiecej.plwww.polskazobaczwiecej.pl

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.