LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

poniedziałek, 27 luty 2017 12:19

Łeba promowała się górach

Napisane przez MG
Łeba promowała się górach archiwum CIT Łeba

W dniach od 17 do 21 lutego pracownicy Centrum Informacji Turystycznej z Łeby i Lokalnej Organizacji Turystycznej „Łeba – Błękitna Kraina” zorganizowali już po raz kolejny akcję promocyjną miasta Łeby pn. Winter Tour 2017. Tym razem stoisko promocyjne miasta Łeby stanęło w Szczyrku.

Przed Ośrodkiem Narciarskim „Czyrna” oraz w Wiśle przed Ośrodkiem Narciarskim „Klepki – Malinka” można było otrzymać ulotki i broszury informacyjne, łebskie gadżety czy spróbować śledzika po łebsku przyrządzonego według specjalnej receptury Zakładu Przetwórstwa Rybnego ASAR z Łeby. Wyjazdy promocyjne w okresie zimowy odbywają się już od wielu lat w ramach projektu „Morze, Góry i Mazury” polegającym na wzajemnej współpracy na wielu płaszczyznach, w tym wzajemnej promocji.

Julia Tomicka, podinspektor ds. turystyki i promocji Miasta Łeby, powiedziała: “W tym roku postawiliśmy na promocję w Szczyrku i Wiśle. Był to strzał w dziesiątkę, gdyż padający intensywnie śnieg na stokach narciarskich zapewnił nam wielu zainteresowanych wakacyjną ofertą naszego miasta. Cieszy fakt, że Łeba jest dobrze znana i postrzegana pozytywnie przez turystów.”

W Szczyrku i Wiśle przed namiotem najmłodsi mogli pobawić się na specjalnie przygotowanej „plaży” z prawdziwym łebskim piaskiem. Wśród osób, które odpowiedziały poprawnie na pytania zawarte w ankiecie wylosowano darmowe voucher’y na pobyty weekendowe w Łebie oraz darmowe bilety wstępu do atrakcji, które zostały ufundowane przez przedstawicieli branży turystycznej w Łebie. Pytania były ściśle związane z nadmorskim kurortem jak i Słowińskim Parkiem Narodowym.

Michał Sałata, asystent burmistrza Łeby ds. kultury i sportu, dodał: “Zimowa aura w górach w pełni! Nasz namiot promocyjny cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród turystów. Pytania dotyczyły głównie bazy noclegowej oraz atrakcji turystycznych w Łebie i jej sąsiedztwie. Spotkaliśmy się naprawdę z wielką sympatią i życzliwością.”

Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych nie tylko w czasie ferii zimowych ale również poza nimi Łebianie rozdali dzieciom odblaski na rękę. Ponadto rozdano kolorowanki oraz książeczki pełne kolorowych zgadywanek i rebusów. Dużą niespodzianką była wizyta przedszkolaków z Przedszkola Narciarskiego „Rudolf” z Wisły.

Przemysław Rychter, dyrektor Lokalnej Organizacji Turystycznej „Łeba – Błękitna Kraina”, podkreslił: “Nasza akcja ma na celu przede wszystkim zachęcenie turystów przebywających w górach do odwiedzenia morza, które jest piękne także poza sezonem letnim. Dziękujemy wszystkim osobom, instytucją, stowarzyszeniom oraz mieszkańcom za ogromne zaangażowanie i pomoc w organizację tej akcji.”