Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

niedziela, 19 luty 2017 23:15

Turystyczne Oscary rozdane na Tour Salonie

Napisane przez AG
Laureaci Złotych Certyfikatów POT Laureaci Złotych Certyfikatów POT archiwum POT

Ukoronowaniem pierwszego dnia targów turystycznych Tour Salon w Poznaniu była uroczystość wręczenia certyfikatów Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2016 roku, miejscom szczególnie atrakcyjnym na turystycznej mapie Polski. Złoty Certyfikat otrzymał Industriada.

Jak podkreślają organizatorzy, certyfikat dla „Najlepszego Produktu Turystycznego” Polskiej Organizacji Turystycznej to nagroda dla wyjątkowych atrakcji turystycznych w Polsce. Nadawany jest on tylko nowatorskim i przyjaznym turystom miejscom, obiektom, imprezom oraz przedsięwzięciom realizowanym na poziomie regionalnym i lokalnym.
Złoty Certyfikat z kolei, to nagroda dla produktu, który już wcześniej zdobył Certyfikat POT i dalej ulepsza ofertę oraz podnosi jakość swoich usług.
Anna Księżnik Lider projektu „Rozwój i promocja produktów turystycznych”, powiedziała: “Konkurs służy podnoszeniu jakości produktów turystycznych a więc ich rozwojowi przez współzawodnictwo na rynku usług turystycznych. Cieszymy się, że rokrocznie rośnie liczba podmiotów przystępujących do konkursu a kapituła ma coraz większy problem z rozstrzygnięciem komu przyznać certyfikat, będący świetną rekomendacją dla turystów, za którą idzie gwarancja wysokiej jakości usług.”
Oto lista nagrodzonych:

Złoty Certyfikat 2016 otrzymała Industriada, czyli Święto Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.
Industriada
To prawdziwy festiwal kultury dziedzictwa przemysłowego, organizowany z dużym rozmachem na Górnym Śląsku. Jeden dzień w roku, kiedy kopalnie, osiedla robotnicze, browary, fabryki otwierają swoje drzwi dla zwiedzających.
www.industriada.pl

Nominacje do Złotego Certyfikatu otrzymały:

Jarmark św. Dominika w Gdańsku
W lipcu w Gdańsku rozstawionych zostaje ponad 1000 kramów. Od tego momentu można smakować lokalnej kuchni, targować się i szperać w poszukiwaniu ciekawych przedmiotów. A wszystko tak jak 765 lat wcześniej.www.jarmarkdominika.pl

Bałtowski Kompleks Turystyczny
Niezwykłe miejsce dla wszystkich fanów dinozaurów. W bałtowskim JuraParku ustawiono olbrzymie modele tych prehistorycznych gadów, które można swobodnie dotknąć. www.juraparkbaltow.pl

Certyfikaty 2016

GREEN VELO Wschodni Szlak Rowerowy
Stworzony z pasji szlak rowerowy, którego trasa prowadzi przez 5 parków narodowych i 15 parków krajobrazowych. To ponad 2000 km niecodziennych doznań w 5 województwach wschodniej Polski.
www.greenvelo.pl

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu
Multimedialne muzeum dla fanów polskich brzmień. Placówka mieszcząca się w opolskim amfiteatrze zagwarantuje niezwykłą muzyczną podróż. Startujemy na początku XX wieku.
www.muzeumpiosenki.pl

Gdański Teatr Szekspirowski
Ciekawe miejsca dla sympatyków twórczości Williama Shakespeare'. To jedyny w Europie zrekonstruowany teatr elżbietański z otwieranym dachem i ruchomą sceną.
www.teatrszekspirowski.pl www.festiwalszekspirowski.pl

Kompleks Świętokrzyska Polana
Doskonałe miejsce do wypoczynku położone w województwie świętokrzyskim. Kompleks otoczony lasem oferuje m.in. możliwość podziwiania stworzeń morskich z całego świata w pokaźnym zbiorze akwariów.
http://swietokrzyskapolana.pl

Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Wydarzenie łączące dwie kultury: polską i żydowską. To jedyna w swoim rodzaju okazja, aby posłuchać na żywo muzyki klezmerskiej i porozmawiać osobiście z rabinem w synagodze.
www.festiwalsingera.pl, www.shalom.org.pl

Planetarium EC1
Bliskie spotkania z kosmosem dla wszystkich fascynatów nocnego nieba. Pod kopułą tego łódzkiego planetarium znajduje się ekran sferyczny, na którym można zobaczyć jak prezentują się planety, gromady galaktyk i cały wszechświat.
www.PlanetariumEC1.pl

Park Etnograficzny w Tokarni
Cudowna lekcja historii na świeżym powietrzu. Niedaleko Chęcin, w otoczeniu lasu, można zobaczyć jak wyglądały chłopskie chałupy, dwór, kościół, młyny na przestrzeni wieków. A wszystko wykonane z drewna.
www.mwk.com.pl

Exploseum - wybuchowa historia do odkrycia w Bydgoszczy
W tym miejscu nie zabraknie mocnych wrażeń. W Puszczy Bydgoskiej skrywa się 7 budynków fabrycznych, gdzie produkowano materiały wybuchowe na potrzeby III Rzeszy. Spenetrowanie podziemnych korytarzy będzie nie lada gratką.
www.exploseum.pl
www.muzeum.bydgoszcz.pl

Noc Kultury
Lublin udowadnia, że sztuka może wyjść na ulice. Podczas jednej nocy na obszarze Starego Miasta oraz w centrum organizowanych jest ponad 250 różnych wydarzeń. Wszystko po to, aby zaznajomić mieszkańców i turystów ze sztukami wizualnymi.
www.nockultury.pl

Park Edukacji i Rozrywki FARMA ILUZJI
Magiczny świat na wyciągnięcie ręki. W samym środku lasu czeka na wszystkich ciekawskich ponad 60 różnych atrakcji. W programie: budynki całkowicie przeczące prawom fizyki, labirynty, Kopalnia Złota, rezerwat smoków.
www.farmailuzji.pl

Wyróżnienia otrzymali:

Piknik Szybowcowy
Niesamowite podniebne ewolucje, zapierające dech w piersiach akrobacje i nocne pokazy. Taką dawkę emocji zapewnia Piknik Szybowcowy organizowany w Lesznie.
www.piknikszybowcowy.pl

Strefa MTB Sudety
Trasy w Sudetach stworzone specjalnie dla fanów rowerów górskich. Śmiałkowie mają do przejechania 500 km. A wszystko w ciekawym otoczeniu przyrodniczym z Górami Sowimi i wieloma zabytkami w tle.
www.strefamtbsudety.pl

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Majestatyczny renesansowy zamek stał się prawdziwą sceną kulturalną Szczecina. Tutaj odbywają się pokazy filmowe, przedstawienia teatralne, wernisaże, promocje książek i koncerty.
www.zamek.szczecin.pl