Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

czwartek, 09 luty 2017 15:58

Marek Migdal – prezesem Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

Napisane przez AG
Marek Migdal podczas I Forum Promocji Turystycznej organizaowanego przez portal WaszaTurystyka.pl Marek Migdal podczas I Forum Promocji Turystycznej organizaowanego przez portal WaszaTurystyka.pl AG

Od początku lutego Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna ma nowego presesa - został nim Marek Migdal.

Marek Migal ukończył Wydział Mechanizacji Akademii Rolniczej w Szczecinie, podyplomowo: absolwent Francuskiego Instytutu Zarządzania IFG (posiadacz Międzynarodowego Dyplomu Managementu IFG) oraz kierunku Psychologia Zarządzania.
Uczestniczył w wielu międzynarodowych kursach i szkoleniach, m.in.: „Marketing w Turystyce” – T.H.R. – Barcelona, CET – Londyn; UKFiT – Warszawa oraz programu kształceniowego TURYSTYKA, realizowanego przez: Uniwersytet i Izbę Handlowa z Bordeaux, Komisje EWG oraz Francuski Ośrodek Szkolenia Kadr i Informacji i UKFiT. Ponadto odbył staże zagraniczne (Szkocja, Niemcy) w zakresie „Strategie rozwoju turystyki, programy i sposoby promocji regionów” organizowane przez „Fundacje Eberta” i UKFiT.
W latach 1990-93 członek Zarządu Głównego PTTK a także sekretarz i kierownik biura w Zarządzie Wojewódzkim PTTK. Inicjator i współzałożyciel Zachodniopomorskiej Izby Turystyki i jej pierwszy prezes, współtwórca Rady Krajowej Izb Turystyki (pierwszy przewodniczący, do 2006 r. sekretarz Rady). Twórca i prezes ogólnopolskiego Forum Turystyki Regionów, jeden z inicjatorów i współtwórców Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, a następnie członek pierwszego Zarządu tej organizacji. Członek Rady Polskiej Organizacji Turystycznej od jej powołania w 1999 r. do 2006 r. Inicjator powstania i członek zarządu Szczecińskiej Organizacji Turystycznej. WQ latach 2007-2014 członek Podkomitetu Monitorującego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, obecnie obserwator w Komitecie Monitorującym RPO WZP. Zawodowo, w latach 1991-97 prezes Szczecińskiej Agencji Turystycznej SAT a następnie do 2006 r. prezes Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Turystyki sp. z o.o., jedynej w polskiej turystyce firmy – instytucji o charakterze publiczno-prywatnym. Obecnie prywatny przedsiębiorca – prowadzi Instytut Szkoleń i Rozwoju Turystyki oraz wykładowca na Uniwersytecie Szczecińskim.

Realizator wielu projektów unijnych oraz branżowych, np.: twórca największej i najbardziej prestiżowej w Polsce konferencji naukowo – branżowej GREMIUM EKSPETÓW TURYSTYKI, która w 2016 r. odbyła się już po raz ósmy, cyklu szkoleń „Jak rozwijać lokalną turystykę”, projektów branżowych: „RAZEM można WIECEJ…” – aktywizacja i tworzenie LOT, „Forum LOT”. Koordynator regionalny projektu „Turystyka Wspólna Sprawa”. Organizator jednej z największych giełd turystycznych w kraju MARKET TOUR (od 1991 r.) – obecnie PIKNIK NAD ODRĄ.
Autor książek pt.: „Jak rozwijać lokalna turystykę”, „Ewaluacja Regionalnych i Lokalnych Organizacji Turystycznych”, „Poradnik współpracy JST-NGO sektora turystyki” oraz wielu publikacji branżowych. W latach 1996–2000 redaktor naczelny regionalnego czasopisma branżowego TIPS – Turystyka, Informacja, Promocja, Sukces, dodatkowo ITP – Informatora Turystyki Polskiej – biuletynu Rady Krajowej Izb Turystyki. Wieloletni wykładowca zagadnień branży turystycznej na Uniwersytecie Szczecińskim i Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym oraz na tematycznych kursach i szkoleniach. Od lat specjalizuje sie w tematyce współpracy partnerskiej z JST i funkcjonowania ROT i LOT. W 2016 roku zaliczony przez portal www.waszaturystyka.pl do 50 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce.

Od wielu lat aktywnie działa w Stowarzyszeniu Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i inne choroby nowotworowe (2006-2011 prezes zarządu, obecnie przewodniczący Komisji Rewizyjnej). Stowarzyszenie między innymi wybudowało (i sfinansowało) czterokondygnacyjny budynek Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej na 40 łóżek szpitalnych, przychodnię, oddział pobytu dziennego i hotelik dla rodziców chorych dzieci.
Ulubiona forma spędzania wolnego czasu: górskie wędrówki, SPA, film oraz gotowanie i enologia.
Zdobywca I miejsca w Mistrzostwach Polski w Grillowaniu w kategorii Kucharzy Amatorów (2000 r.), dziekan Szczecińskiej Akademii Enologicznej.
Motto życiowe: „Szczegóły tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest już szczegółem”.