Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

poniedziałek, 30 styczeń 2017 10:27

Warto poznać ponadstuletnią historię Hali Stulecia

Napisane przez AG
Hala Stulecia Hala Stulecia AG

Hala Stulecia to jeden z symboli Wrocławia, dla mieszkańców to miejsce, targów, imprez sportowych, wystaw. Dla turystów to spotkanie z historią architektury, modernizmu, historią Wrocławia. Ważny punkt na mapie turystycznej.

Najbliższa okolica to modne miejsce spotkań Wrocławian - Hala, ZOO, Afrykarium, Fontanna multimedialna, Ogród Japoński - naprawde jest gdzie tu spacerować, jest co oglądać. Samą Halę większość ogląda przy okazji różnych imprez. Warto jednak poświęcić godzinę lub dwie, by poznać tę niezwykłą budowlę i jej historię dokładniej.

Halę zaprojektował Max Berg i jest ona uważana za najwspanialsze dzieło wrocławskiego modernizmu. Została pomyślana jako jedna z wielu w Niemczech budowli mających uczcić 100 lecie wojny narodowej z Napoleonem i bitwy pod Lipskiem. Max Berg zwyciężył w konkursie na zagospodarowanie wrocławskich Terenów Wystawowych. Szkice budowli zaprezentował na początku 1911 roku. Do budowy użyto specjalnego cementu do produkcji betonu z opolskiej cementownię Silesia. W miejscach narażonych na szczególne obciążenia zastosowano granit strzegomski a do wykonania stolarki okiennej użyto drewna żelazowego sprowadzonego z Australii.

Warto wiedzieć, że licząca 65 metrów rozpiętości kopuła Hali Stulecia była – w chwili zakończenia budowy – największą na świecie, przyćmiewając nawet rzymski Panteon.
Hala Stulecia została wzniesiona zaledwie w 14 miesięcy. Dzięki wykorzystaniu dwóch wież, które poruszały się po torach położonych wokół budynku tempo prac było nadzwyczaj wysokie. Zasilane elektrycznie wieże – połączone linami ze szczytem wierzchołka wznoszonej konstrukcji – tworzyły rozpiętą nad rusztowaniem kolejkę linową o udźwigu do 2500 kg.
Tego wszystkiego oraz innych szczegółów można dowiedzieć zwiedzając Halę z przewodnikiem. Goście oglądają model Hali, a następnie przechodzą do Centrum Poznawczego. Tu dowiadują się o przebiegu prac budowlanych, oglądają film przedstawiający poszczególne etapy budowy, archiwalne zdjęcia i filmy, poznają głównych bohaterów budowy. Są tam także modele kopuł Panteaonu i Hali a także zdjęcia innych przykładów wrocławskiego modernizmu. Potem wizytujący wchodza na sama Halę i tam mogą zobaczyć efekty prac sprzed ponad stu lat. Przewodnik pokaże szczegóły, których nie dostrzegają ci, którzy w hali byli wielokrotnie (np. ślady po rusztowaniach), pomoże liczyć okna, opowie o istniejących przed laty w Hali organach i ich późniejszych losach, zaprowadzi do jedynej w Hali sali z… ozdobnym fryzem. Ale, żeby poznać te szczegóły trzeba się wybrać do Hali Stulecia. Na pewno nie będzie to czas stracony

Ceny biletów:
Bilet normalny od 12 zł
Bilet ulgowy od 9 zł
Grupowe od 8 zł
halastulecia.pl

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.