Reklama

Reklama

Reklama

środa, 25 styczeń 2017 14:01

Minister Bańka: powstanie Społeczna Rada Turystyki

Napisane przez AG

Nową ustawę o Polskiej Organizacji Turystycznej, intensywne prace nad ustawą o usługach turystycznych oraz powstanie Społecznej Rady Turystyki zapowiedział Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki podczas dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem premier Beaty Szydło.

Minister sportu i turystyki powiedział, że rok 2016 był ważny i bardzo udany dla polskiej turystyki. W 2016 roku wprowadzono w życie Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, który zabezpieczył interesy biur podróży na wypadek ewentualnych upadków.

Jak podkreślił minister: “Turyści polscy wyjeżdżający za pośrednictwem biur podróży mogą się czuć bezpiecznie w razie jakichś wynikłych probklemów…”

W ubiegłym roku odnotowaliśmy dużo większą liczbę turystów odwiedzających Polskę, zwiększyło się również zainteresowanie Polaków wypoczynkiem w kraju. Było to efektem m.in Programu 500+. Minister Bańka pochwalił się także sukcesem pilota,zowej akcji Weekend za pół ceny” i zapowiedział: “W dniach 31 marca - 2 kwietnia i 6-8 października 2017 roku odbędzie się II edycja “Weekendu za pół ceny”.

Witold Bańka mówiąc o planach na 2017 rok powiedział: “Trwają prace zmiany przepisów ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Chodzi o dopasowanie przepisów obowiązujących w Polsce do wymagań UE. Państwa członkowskie mają obowiązek opublikowania nowych przepisów do 1 stycznia 2018 roku. Polska Organizacja Turystyczna będzie nowoczesną agencją promocji turystyki w kraju i za granicą. Konieczne są nowe kompetencje oraz zwiększenie skuteczności działań w obszarze turystyki. Wprowadzone będą rzeczywiste narzędzia nadzoru ze strony ministra.

Powstanie Społeczna Rada Turystyki - ciało konsultacyjne i doradcze Ministra Sportu i Turystyki, to będzie ciało doradcze i konsultacyjne Ministra. Będą w niej mieli swoja reprezentację eksperci szeroko rozumianej branży turystycznej, Rada będzie wspierać Ministra w kształtowaniu i prowadzeniu polityki turystycznej kraju."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.