LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

środa, 25 styczeń 2017 14:01

Minister Bańka: powstanie Społeczna Rada Turystyki

Napisane przez AG

Nową ustawę o Polskiej Organizacji Turystycznej, intensywne prace nad ustawą o usługach turystycznych oraz powstanie Społecznej Rady Turystyki zapowiedział Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki podczas dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem premier Beaty Szydło.

Minister sportu i turystyki powiedział, że rok 2016 był ważny i bardzo udany dla polskiej turystyki. W 2016 roku wprowadzono w życie Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, który zabezpieczył interesy biur podróży na wypadek ewentualnych upadków.

Jak podkreślił minister: “Turyści polscy wyjeżdżający za pośrednictwem biur podróży mogą się czuć bezpiecznie w razie jakichś wynikłych probklemów…”

W ubiegłym roku odnotowaliśmy dużo większą liczbę turystów odwiedzających Polskę, zwiększyło się również zainteresowanie Polaków wypoczynkiem w kraju. Było to efektem m.in Programu 500+. Minister Bańka pochwalił się także sukcesem pilota,zowej akcji Weekend za pół ceny” i zapowiedział: “W dniach 31 marca - 2 kwietnia i 6-8 października 2017 roku odbędzie się II edycja “Weekendu za pół ceny”.

Witold Bańka mówiąc o planach na 2017 rok powiedział: “Trwają prace zmiany przepisów ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Chodzi o dopasowanie przepisów obowiązujących w Polsce do wymagań UE. Państwa członkowskie mają obowiązek opublikowania nowych przepisów do 1 stycznia 2018 roku. Polska Organizacja Turystyczna będzie nowoczesną agencją promocji turystyki w kraju i za granicą. Konieczne są nowe kompetencje oraz zwiększenie skuteczności działań w obszarze turystyki. Wprowadzone będą rzeczywiste narzędzia nadzoru ze strony ministra.

Powstanie Społeczna Rada Turystyki - ciało konsultacyjne i doradcze Ministra Sportu i Turystyki, to będzie ciało doradcze i konsultacyjne Ministra. Będą w niej mieli swoja reprezentację eksperci szeroko rozumianej branży turystycznej, Rada będzie wspierać Ministra w kształtowaniu i prowadzeniu polityki turystycznej kraju."