Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

piątek, 20 styczeń 2017 17:13

Prezydent Wrocławia: turyści pokochali Wrocław

Napisane przez AG
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia podczas spotkania z dziennikarzami w Hydropolis Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia podczas spotkania z dziennikarzami w Hydropolis AG

Ponad 5 milionów turystów odwiedziło Wrocław w 2016 roku, w tym ok. 1,6 mln to goście z zagranicy.

Najwięcej do stolicy Dolnego Śląska przyjechało turystów z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy. Wśród krajowych turystów najwięcej przyjechało z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego i śląskiego.
W pierwszej piątce najchętniej odwiedzanych miejsc we Wrocławiu w 2016 roku, znalazły się: Rynek i okolice (na pierwszym miejscu wymieniło go 56 proc. turystów zagranicznych i aż 85 proc. gości z Polski), Panorama Racławicka (49 proc. i 28 proc.), ZOO i Afrykarium (29 proc. i 22 proc.), Ostrów Tumski (18 proc. i 33 proc.) i Hala Stulecia (9 proc. i 9 proc.).

Podczas spotkanie z dziennikarzami, prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz powiedział m.in. “Rok 2016 był wyjątkowy dla Wrocławia. Nasze miasto było Europejską Stolica Kultury, dłozylismy wszelkich starań, by goście jak najlepiej poznali nasze miasto. Muszę z satysfakcją stwierdzić, że nam się to udało 95 proc. gości deklarowało, że było zadowolonych z wizyty we Wrocławiu. 89 proc. turystów z Polski i 67 proc. z zagranicy deklaruje ponowna wizytę w naszym mieście. 88 proc. turystów ceni Wrocławian za gościnność a 81 proc. - za życzliwość. Cieszy nas także, że doceniają nas zagraniczne media, m.in czytelnicy TripAdvisora przyznali w ubiegłym roku Wrocławowi tytuł “The Best Destination on the Rise”. Chcemy jeszcze bardziej zachęcić do odwiedzania największych atrakcji zarówno mieszkańców Wrocławia, jak i gości spoza niego. W tym roku bilety wstępu dla tych, którzy rozliczają PIT we Wrocławiu pozostaną w tej samej cenie. Z kolei jeszcze przed sezonem letnim powinna zacząć funkcjonować Karta Turystyczna.”

W rozmowie z przedstawicielem portalu WaszaTurystyka.pl, Rafał Dutkiewicz dodał: “Wrocław w ciągu ostatnich kilku lat stał się miastem, do którego warto przyjechać na kilka dni. Jest tu co robić, gdzie przenocować, co zwiedzić i gdzie pójść spędzić miło czas. Zdajemy sobie sprawę, że trudno będzie pobić zeszłoroczny rekord turystów. Wszystkie miasta, które były ESK, w następnym roku notowały poważny spadek liczby gości. My mamy ambitny cel. Chcielibyśmy, że liczba 5 milionów utrzymała się. Mogą nam w tym pomóc dwie duże imprezy, które organizujemy w 2017 roku: World Games w lipcu, na które samych sportowców przyjedzie ponad 4,5 tysiąca oraz Kongres Bibliotekarzy, na który przyjedzie 4 tysiące osób. Oprócz Karty Turystycznej, o której wspomniałem szykujemy jeszcze jedno udogodnienie dla turystów - chcemy uruchomić szybkie, bezpośrednie połączenie autobusowe Lotniska w Poznaniu z centrum miasta.
Mamy czym się pochwalić, nasze nowe atrakcje turystyczne przyciągają imponującą liczbę turystów - Hydropolis czy Afrykarium to wyjątkowe miejsca w Polsce. Chciałbym też podkreślić, że władzom miasta bardzo dobrze współpracuje się na płaszczyźnie turystycznej z sektorem prywatnym i samorządem turystycznym.”

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.