Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

piątek, 20 styczeń 2017 17:13

Prezydent Wrocławia: turyści pokochali Wrocław

Napisane przez AG
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia podczas spotkania z dziennikarzami w Hydropolis Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia podczas spotkania z dziennikarzami w Hydropolis AG

Ponad 5 milionów turystów odwiedziło Wrocław w 2016 roku, w tym ok. 1,6 mln to goście z zagranicy.

Najwięcej do stolicy Dolnego Śląska przyjechało turystów z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy. Wśród krajowych turystów najwięcej przyjechało z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego i śląskiego.
W pierwszej piątce najchętniej odwiedzanych miejsc we Wrocławiu w 2016 roku, znalazły się: Rynek i okolice (na pierwszym miejscu wymieniło go 56 proc. turystów zagranicznych i aż 85 proc. gości z Polski), Panorama Racławicka (49 proc. i 28 proc.), ZOO i Afrykarium (29 proc. i 22 proc.), Ostrów Tumski (18 proc. i 33 proc.) i Hala Stulecia (9 proc. i 9 proc.).

Podczas spotkanie z dziennikarzami, prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz powiedział m.in. “Rok 2016 był wyjątkowy dla Wrocławia. Nasze miasto było Europejską Stolica Kultury, dłozylismy wszelkich starań, by goście jak najlepiej poznali nasze miasto. Muszę z satysfakcją stwierdzić, że nam się to udało 95 proc. gości deklarowało, że było zadowolonych z wizyty we Wrocławiu. 89 proc. turystów z Polski i 67 proc. z zagranicy deklaruje ponowna wizytę w naszym mieście. 88 proc. turystów ceni Wrocławian za gościnność a 81 proc. - za życzliwość. Cieszy nas także, że doceniają nas zagraniczne media, m.in czytelnicy TripAdvisora przyznali w ubiegłym roku Wrocławowi tytuł “The Best Destination on the Rise”. Chcemy jeszcze bardziej zachęcić do odwiedzania największych atrakcji zarówno mieszkańców Wrocławia, jak i gości spoza niego. W tym roku bilety wstępu dla tych, którzy rozliczają PIT we Wrocławiu pozostaną w tej samej cenie. Z kolei jeszcze przed sezonem letnim powinna zacząć funkcjonować Karta Turystyczna.”

W rozmowie z przedstawicielem portalu WaszaTurystyka.pl, Rafał Dutkiewicz dodał: “Wrocław w ciągu ostatnich kilku lat stał się miastem, do którego warto przyjechać na kilka dni. Jest tu co robić, gdzie przenocować, co zwiedzić i gdzie pójść spędzić miło czas. Zdajemy sobie sprawę, że trudno będzie pobić zeszłoroczny rekord turystów. Wszystkie miasta, które były ESK, w następnym roku notowały poważny spadek liczby gości. My mamy ambitny cel. Chcielibyśmy, że liczba 5 milionów utrzymała się. Mogą nam w tym pomóc dwie duże imprezy, które organizujemy w 2017 roku: World Games w lipcu, na które samych sportowców przyjedzie ponad 4,5 tysiąca oraz Kongres Bibliotekarzy, na który przyjedzie 4 tysiące osób. Oprócz Karty Turystycznej, o której wspomniałem szykujemy jeszcze jedno udogodnienie dla turystów - chcemy uruchomić szybkie, bezpośrednie połączenie autobusowe Lotniska w Poznaniu z centrum miasta.
Mamy czym się pochwalić, nasze nowe atrakcje turystyczne przyciągają imponującą liczbę turystów - Hydropolis czy Afrykarium to wyjątkowe miejsca w Polsce. Chciałbym też podkreślić, że władzom miasta bardzo dobrze współpracuje się na płaszczyźnie turystycznej z sektorem prywatnym i samorządem turystycznym.”