Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 10 styczeń 2017 15:08

Słowacy postawią w Chorzowie rollercoaster

Napisane przez AG
Wizualizacja rollecoastera Lech Wizualizacja rollecoastera Lech archiwum TMR

Słowacka spółka Tatry Mountain Resort TMR właściciel Śląskiego Wesołego Miasteczka, postawi w parku kolejkę górską o wysokości 40 metrów. Będzie nosić nazwę Lech Coaster.

Od przejęcia Śląskiego Wesołego Miasteczka w maju 2015 roku do lat 2017 wysokość inwestycji TMR wyniesie 26 mln euro. Od zakończenia letniego sezonu na terenie parku trwają prace modernizacyjne na obszarze 26 hektarów. Stawiane są nowe bramy wejściowe, budynki kasowe, wymieniane są chodniki, remontowane centrum informacji, restauracja i kawiarnia, sadzone nowe rośliny. Największe prace trwaja przy budowie nowego rollercoastera, najwyższego i najdłuższego w tej części Europy

Bohuš Hlavatý, prezes TMR powiedział: “W TMR przy każdej nowej inwestycji stawiamy przede wszystkim na najwyższy poziom jakości i bezpieczeństwa. Chcemy naszym gościom udostępniać najlepsze atrakcje jakie są na rynku. W Śląskim Wesołym Miasteczku stawiamy najwyższą górską kolejkę wspólnie z holenderska spółka Vekoma. Rollecoaster będzie postawiony nad brzegiem jeziorka. Będzie miał wysokość 40 metrów a więc taką samą, jaką ma największa dotychczasowa atrakcja parku - diabelskie koło. Ponadto będzie najdłuższy w tej części Europy - długość kolejki będzie wynosił kilometr. Na czterech ostrych zakrętach wagonik będa jechać z prędkością 95 km/godz. “Lecha” śmiało można porównać z najlepszymi tego typu obiektami na świecie, na przykład rollercoaster Rossa w Dubaju ma wysokość 50 metrów. Podobnej wielkości są także Steel Dragon w japonii i Tower of Terror w Australii. Polski Lech będzie też szybszy od znanej kolejki w Wielkie Brytanii Alton Tower - która jest o 10 km/godz. Wolniejsza. Z tą kolejką nasz park wkroczy do światowej ekstraligi.”

Nazwa Lech nawiązuje do legendarnego założyciela państwa polskiego - Lecha. Żeby goście mogli przenieść się w czasie, w pobliżu kolejki zbudowana będzie historyczna wioska z tematycznymi sektorami. Będzie ich sześć: Magiczna Wioska. Dolina Marzeń, Magiczny Las, magiczne Góry, Wioska Przygodowa, Magiczne Jezioro. Sezon w Śląskim Wesołym Miasteczku rozpocznie się 29 kwietnia a premiera Lecha Coastera zaplanowana jest na 2 lipca 2017 roku.

www.wesole-miasteczko.pl

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.