Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

poniedziałek, 05 grudzień 2016 01:39

Grecja zdobyła Warszawę

Napisane przez MG
Panorama Grecka 2016 Panorama Grecka 2016 AG

Tłumy zwiedzających, kolorowe stoiska, muzyka grecka, greckie wina, sery, oliwki, słoneczne oferty - tak wyglądała druga edycja targów turystycznych - Panoramy Greckiej w Warszawie, tym razem na Stadionie Narodowym.

Dwa dni były dla warszawiaków okazją do poznania oferty nie tylko tych greckich regionów, wysp i miast, które dobrze znają lub o których wielokrotnie słyszeli. Także o miejscach jeszcze zupełnie nieodkrytych przez polskich turystów. To była też okazja do posmakowania greckich specjałów - swoje stoiska mieli producenci serów, oliwek, oliwy, chałwy, winiarze. Przy dźwiękach greckiej muzyki, popijając greckie wino łatwiej było słuchać o hotelach na słonecznych wyspach.
Dzień wcześniej odbyło się Polsko-Greckie Forum Turystyczne. Grecy prezentowali m.in. strategię turystyczną na najbliższy rok oraz do 2020 i w co drugim zdaniu podkreślali rolę polskiego rynku. W tym roku liczba Polaków przekroczył prawdopodobnie 800 tysięcy, w ubiegłym wyniosła 754 i znajdujemy się pod względem liczby gości na ósmym miejscu. Do konca roku Grecy spodziewają się 25 mln turystów, Polacy stanowią ok. 3,2 proc.

Jak podkreślił Evangelos Tsaoussis, ambasador Grecji w Polsce: “Liczę, że za rok, dwa liczba Polaków w naszym kraju sięgnie miliona.”

Patrząc na zainteresowanie warszawiaków setką stoisk na Stadionie Narodowym, nie są to płonne nadzieje. Zresztą od początku listopada oferta grecka sprzedaje się w biurach podróży ponad dwa razy lepiej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Grecy bardzo liczą na nasz rynek.

Leonidas Babanis, dyrektor generalny firmy North Event, organizatora imprezy, powiedział: “Trochę się denerwowałem o frekwencję, ale po kilku godzinach uspokoiłem się. Widać, że Polacy znają i lubią Grecję. Z kolei nasi wystawcy są zadowoleni z zainteresowania i liczą, że przełoży się to na większa liczbę Polaków w ich hotelach, restauracjach.”

Mariusz Raban z Christian Tours powiedział: “Bardzo udana impreza, lepsza niż w ubiegłym roku. W przyszłym sezonie będziemy sprzedawać pięć kierunków greckich: Zakyntos, Rodos, Kretę, Korfu i Peloponez i liczy, że sprzedamy kilka tysięcy miejsc. Trzeba pamiętać, że tak naprawdę dopiero startujemy w Polsce. Nasza firma matka wysyła rocznie do Grecji 140 tys. Osób. My chcemy w ciągu 2-3 lat stać się jednym ze znaczących w grupie mniejszych touroperatorów. Obecnie współpracujemy z ponad 500 agentami w Polsce.”

Maciej Nykiel z Fly.pl: “Grecja to oczywiście bardzo ważny dla nas rynek. Od czerwca do września tego roku, co druga wycieczka sprzedawana w naszym biurze, to był któryś z kierunków greckich. Mieliśmy ich do dyspozycji 28, lataliśmy z 11 lotnisk polskich. Spodziewam się, że w przyszłym sezonie sprzedamy 30 proc. więcej oferty greckiej. “

Dominika Jurkowska z Best Reisen: “Zależy nam na kierunkach greckich, w tym roku sprzedawały się bardzo dobrze, choć nie była to nasza główna działalność. W przyszłym sezonie oferujemy pięć kierunków: Zakyntos, Rodos, Kos, Kretę i Korfu i jestem pewna, że sprzedawać się będą jeszcze lepiej niż w mijającym roku. Widać to po zainteresowaniu klientów i naszych agentów.”

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.