LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

czwartek, 01 grudzień 2016 14:36

Wrocław najlepszy na weekend w Polsce

Napisane przez AG
Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu materiały prasowe

Rough Guides, wydawca słynnych przewodników, uznał Wrocław za najlepsze miasto do spędzenia weekendu w Polsce.

W swojej najnowszej publikacji Rough Guides uznał, że Wrocław jest najlepszym miejscem do spędzenia weekendu w Polsce. Autor wskazał sześć argumentów:

Unikatowa atmosfera wrocławskiego Rynku – jest pełen kafejek i restauracji, żyje przez całą dobę.
Spektakularne widoki z nadodrzańskich bulwarów – malownicze są zwłaszcza okolice Ostrowa Tumskiego, a także odrzańskie wyspy w centrum miasta.
Imponująca architektura modernistyczna – w tym przede wszystkim kompleks Hali Stulecia, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Nowoczesna polska kuchnia – wrocławskie restauracje chętnie sięgają po produkty regionalne.
Bogaty wybór piw z browarów rzemieślniczych – jest ich we Wrocławiu i bliskiej okolicy już ponad 10.
Rozwinięta i coraz nowocześniejsza hotelowa baza miasta.

Do Wrocławia przyciągają również wydarzenia związane z Europejską Stolicą Kultury 2016.

Matthias Herd, dyrektor generalny DoubleTree by Hilton Wroclaw, powiedział: “Dodatkowo wzbogacają i tak ciekawą ofertę kulturalną Wrocławia. 15-18 grudnia odbędzie się Weekend Zamknięcia Programu ESK z kilkudziesięcioma wydarzeniami rozgrywającymi się w całym mieście – to ostatnia szansa, aby stać się częścią kulturalnej stolicy.”

Autor Rough Guides podkreśla, że DoubleTree by Hilton Wroclaw wyznacza nowy standard na hotelowej mapie miasta, a w OVO Bar & Restaurant można spróbować polskiej kuchni w intrygującym, autorskim wydaniu.
Jednym z największych magnesów Wrocławia jest również Afrykarium, do którego przyjeżdżają turyści z całej Europy. Afrykarium notuje dziś większą liczbę odwiedzających niż Wawel. W siedmiu basenach (mieszczących w sumie 15 milionów litrów wody) można zobaczyć min. ryby raf koralowych, hipopotamy i krokodyle nilowe, kotiki afrykańskie, rekiny i morskie żółwie.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, skomentował: “Afrykarium wywołało efekt taki sam, jak podobne obiekty w innych europejskich miastach, znacznie zwiększając liczbę turystów, którzy odwiedzają stolicę Dolnego Śląska. To nie tylko Niemcy czy Anglicy, lecz także Włosi, Francuzi i Hiszpanie. Coraz więcej jest pasażerów przylatujących do nas z Warszawy, w tym zorganizowanych grup wycieczkowych.”

Wrocław ma dziś bardzo rozbudowaną siatkę połączeń lotniczych, w tym także na trasie do Warszawy. Z Lotniska Chopina do stolicy Dolnego Śląska lata codziennie już 9 samolotów, w tym sześć PLL LOT oraz trzy tanich linii Rynair. Rozkład lotów umożliwia wygodne zaplanowanie weekendowego wyjazdu do Wrocławia. Tym bardziej, że Warszawę dzieli od stolicy Dolnego Śląska tylko godzina lotu.
Do Wrocławia łatwo dojedziemy też koleją lub samochodem. Autostrada A4 łączy stolicę Dolnego Śląska z południem i zachodem Polski, a droga szybkiego ruchu umożliwia szybki dojazd z Łodzi i Warszawy. Kończy się również budowa drogi S5, dzięki której znacznie skróci się podróż do Wrocławia z Wielkopolski i regionów Polski północnej.