LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

środa, 05 październik 2016 13:33

Hotelarze i POT razem dla rozwoju turystyki

Napisane przez Mg
Od lewej: Ireneusz Węgłowski, Wojciech Fedyk Od lewej: Ireneusz Węgłowski, Wojciech Fedyk archiwum POT

4 października Polska Organizacja Turystyczna podpisała porozumienie z największą organizacją hotelarską w kraju Izbą Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego. Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP oraz dr Wojciech Fedyk, prezes POT oficjalnie podpisali dokument, który zawiera wytyczne do realizacji wspólnych celów.

Porozumienie to wstęp do wspólnych, długofalowych działań mających przyczynić się do podniesienia jakości usług turystycznych i rozwoju produktów turystycznych, a w konsekwencji zwiększenia ruchu turystycznego krajowego i zagranicznego. Partnerzy chcą wspólnie realizować projekty, które mają doskonalić ofertę turystyczną oraz integrować przedsiębiorców i inne podmioty z branży turystycznej.

Prezes Wojciech Fedyk podkreślił: “Współpraca z przedsiębiorcami jest nieodzowna, aby działania mające wzmocnić polską turystykę były efektywne. Jest wiele obszarów, które możemy wspólnie zagospodarować. Począwszy od prowadzonego razem lobbingu na rzecz regulacji w gospodarce turystycznej, poprzez partnerstwo w wydarzeniach organizowanych przez inne podmioty turystyczne aż do budowania wspólnych pakietów rynkowych.”

Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP dodał: “Zawarte porozumienie jest niezwykle ważne dla hotelarzy, a aktywna współpraca z POT przyczyni się do skutecznej promocji naszych hoteli w Polsce i na świecie. W imieniu hotelarzy dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyła nas Polska Organizacja Turystyczna.”

W ramach porozumienia IGHP i POT zobowiązały się do współpracy w zakresie m.in. współorganizacji wizyt studyjnych dla dziennikarzy i touroperatorów z zagranicy. Rokrocznie przyjeżdża do Polski na zaproszenie POT prawie 700 zagranicznych dziennikarzy.
Izba będzie współpracować z POT przy budowaniu „Obserwatorium Turystyki” poprzez współtworzenie treści oraz udostępnianie danych i wskaźników dotyczących funkcjonowania hoteli. Dzięki współpracy z POT członkowie IGHP zostaną umieszczeni w bazie danych Polskiego Systemu Informacji Turystycznej.
Ponadto strony będą wymieniać się wiedzą o rynkach, trendach i wzajemnych działaniach z zakresu komunikacji, a także doświadczeń dotyczących wykorzystania unijnych programów operacyjnych przeznaczonych dla branży turystycznej. Jednym z kluczowych ustaleń porozumienia jest także opracowanie mechanizmów współtworzenia oferty pakietowej z touroperatorami i usługodawcami zawierającej hotel, który jest członkiem IGHP.