LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

środa, 28 wrzesień 2016 19:45

Toruń - zobacz, jak robi się wódkę

Napisane przez AG
Toruń - zobacz, jak robi się wódkę AG

Najdłużej, bez przerwy produkująca wódkę fabryka w Polsce - dawny toruński POLMOS, udostępnia swoje wnętrza zwiedzającym.

Przez 132 lata działalności nie było jednego dnia przestoju. Fabrykę założyli w 1884 roku Georg i Natan Hirschfeldowie. Ich alkohole trafiały na eksport do Afryki i Azji. Potem fabryka zmieniała właścicielo. W fabryce wódki w Toruniu pracowały całe pokolenia. Od 2011 roku zakład jest częścią firmy Chemirol i nosi nazwę Toruńskie Wódki Gatunkowe. Właściciel Chemirolu Leszek Boruch w ymyślił w tym roku nową formę propagowania wyróbów produkowanych przez zakład. Od czerwca tego roku fabryke można zwiedzac.
Całośc wycieczki po zakładzie trwa ponad godzinę. Goście poznają tajniki produkcji alkoholu, moga obejrzeć zabytkowe wnętrza, urządzenia i maszyny służace do produkcji, imponujacej wielkości (np. 2 mln litrów) zbiorniki. Zwiedzanie jest możliwe do zorganizowania dla grup liczących minimum 5 osób. Jedynym warunkiem, by zwiedzać fabryke jest ukończenie 18 lat. Końcowym akcentem wycieczki jest wizyta w sali degustacyjnej i degustacja minimum pięciu gatunków wódki. W standardowej wersji są to: Piernikowa, Pigwowa, Strong Collection, Valezius (miejscowa brandy), Nalewka Gronowa.

Po zakończeniu wycieczki można kupić wszystkie wódki w sklepie firmowym, który zlokalizowany jest tuż przed bramż do fabryki.
Oczywiście, grupy mogą zamawiac dłuzsze degustacje, możliwa jest także organizacja na terenie fabryki spotkań integracyjnych.
Wytwórnia alkoholi jest doskonałym uzupełnieniem zwiedzania średniowiecznego Torunia. Z centrum można tutaj dojechać w dziesięć minut. Adres to Jana Olbrachta 14/16. Gospodarze liczą, że w przyszłym roku odwiedzi ich ok dwóch tysięcy gości.

Toruńskiewodki.pl