LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

czwartek, 15 wrzesień 2016 10:25

VisitSweden rozpoczęło działalność w Warszawie

Napisane przez AG
Agnieszka Blandzi Agnieszka Blandzi materiały prasowe

Polskie przedstawicielstwo VisitSweden, którego dyrektorem została Agnieszka Blandzi, otworzyło biuro w Warszawie.

VisitSweden jest agendą rządową należącą do Rządu Szwecji poprzez przynależność do Ministerstwa Gospodarki oraz do szwedzkiego przemysłu turystycznego, na jej czele stoi Dyrektor Administracyjny Thomas Brühl. Siedziba główna VisitSweden mieści się w Sztokholmie. Dodatkowo VisitSweden posiada przedstawicielstwa w dwunastu krajach, które zostały zidentyfikowane jako rynki o wielkim, długofalowym potencjale dla szwedzkiej turystyki. Są to: Dania, Finlandia, Francja, Włochy, Chiny, Holandia, Norwegia, Rosja, Hiszpania, Wielka Brytania, Niemcy i USA. Posiada wielojęzyczny portal www.visitsweden.com

Wśród najważniejszych dla Szwecji piętnastu rynków, Polska zajmuje 11 miejsce z 225 tys. noclegów (cała Szwecja) w 2014 roku, co stanowi wzrost o 4 proc. w stosunku do roku 2013.
Od 2008 roku liczba noclegów spędzonych w Szwecji przez turystów z Polski wzrosła o 30 proc.. Rosnącą popularność tego kraju potwierdzają dane GUS-u, wedle których w 2010 roku Szwecję odwiedziło 150 tys. Polaków, zaś w 2014 roku liczba ta wyniosła 400 tysięcy osób (dla porównania ta sama liczba turystów wyjechała do Turcji, zaś Norwegię odwiedziło ok 350 tysięcy).
W tym momencie Szwecja jest jedynym państwem skandynawskim, które dysponuje w Polsce organizacją rządową promującą atrakcje turystyczne kraju. Celem polskiego przedstawicielstwa na najbliższe lata, jest przede wszystkim promocja Skanii, najbliższej Polsce części Szwecji, licznie odwiedzanej przez naszych rodaków.

W 2014 roku, obok nieustannie rosnącego zainteresowania regionem Sztokholmu (+29,5 proc.) polscy turyści chętnie odwiedzali Skanię, co przełożyło się na 14,4 proc. wzrost liczby noclegów w porównaniu z rokiem 2013. Wedle danych statystycznych z okresu 3 miesięcy letnich 2015 roku (czerwiec-lipiec-sierpień), turyści z Polski spędzili 90 883 noclegi w Skanii, co oznacza 27,5 procentowy wzrost z porównaniu z tym samym okresem 2014 roku.
Promocja regionu Skanii, którym zajmuje się nowo otworzone przedstawicielstwo obejmuje działania skierowane do mediów oraz rynku turystycznego, w planach jest również otwarcie polskojęzycznej strony internetowej i dystrybucja materiałów drukowanych.

Stojąca na czele polskiego przedstawicielstwa VisitSweden Agnieszka Blandzi, w latach 2000-2013 odpowiadała za promocję turystyczną Danii w Polsce z ramienia VisitDenmark, obecnie zajmuje się także działaniami public relation na rzecz SPCC (Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej) oraz Linii Lotniczych SAS należących do rządów Danii, Szwecji i Norwegii.
Nowo powstałe przedstawicielstwo w Polsce w swej strukturze jest objęte działaniami regionu VisitSweden w Niemczech, w Hamburgu. VistSweden jest członkiem SPCC (Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej).