O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Best Reisen: tania ezgotyka
Best Reisen Group udowadnia, że dzięki nowej strategii produktowej wyjazdy do dalekich krajów nie muszą być drogie.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Best Reisen: tania ezgotyka
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

piątek, 09 wrzesień 2016 07:59

Biuro Dubai Tourism wystartowało w Warszawie

Napisane przez AG
Dana Kamber (dyrektor strategiczny) i Jessie Ling Dana Kamber (dyrektor strategiczny) i Jessie Ling materiały prasowe

Dubai’s Department of Tourism and Commerce Marketing (Dubai Tourism, DTCM) oficjalnie otworzył swoje pierwsze przedstawicielstwo w Polsce.

W uroczystej gali, 7 września w restauracji Villa Foksal w Warszawie, wzięło udział prawie 100 gości, odbyła się. Wśród zaproszonych byli czołowi przedstawiciele najlepszych biur podróży, dziennikarze (w tym reprezentant portalu WaszaTurystyka.pl), blogerzy i gwiazdy.

Issam Kazim, CEO DTCM, powiedział: “Polska jest kluczowym rynkiem dla Dubaju, dlatego cieszymy się, że mogliśmy otworzyć tutaj swoje przedstawicielstwo. Naszym celem i celem naszych partnerów jest pokazanie Polakom Dubaju i jego różnorodnych atrakcji w najciekawszy sposób. Chcemy także wspierać współpracujące z nami biura turystyczne. Od 2013 roku - gdy wystartowało bezpośrednie połączenie Emirates między Warszawą a Dubajem - notujemy wzrost przyjazdów Polaków do Dubaju. Zwiększeniu liczby przyjazdów do Dubaju sprzyja także zniesienie wiz dla Polaków. Z nadzieją patrzymy także na Wizz Air, który jesienią otwiera niskokosztowe połączenie między Katowicami a Dubajem. Wierzymy, że to właściwy moment, by zacząć promować Dubaj jako miejsce nie tylko dla zamożnych turystów, ale także dla tych - par, rodzin z dziećmi i seniorów - którzy wybierają bardziej budżetowe oferty.”

Dyrektor Jessie Ling dodała: “W zeszłym roku Dubaj odwiedziło 50 tysięcy Polaków. W 2016 ta liczba ma się zwiększyć między innymi dzięki nowym inwestycjom - otwarciu czterech parków tematycznych oraz opery. Wkrótce ruszymy z kampanią, której celem będzie promocja wizerunku Dubaju jako miejsca różnorodnych atrakcji, które opierają się na kilku głównych filarach: plaży, przygodzie, rodzinie, wydarzeniach, kuchni, kulturze i biznesie. Kampania będzie skierowana do segmentu ludzi najlepiej zarabiających oraz tych z dochodami na średnim poziomie. W 2020 roku Dubaj odwiedzi ok. 20 milionów turystów.Najważneijszymi inwestycjami, które maja przyciągnąc turystów będą: kompleks rozrywkowy Dubai Parks and Resorts, którego otwarcie przewidziane jest na październik przyszłego roku, tematyczny park rozrywki Six Flags (2017 rok) Muzeum Guggenheima w Abu Dhabi (2017 rok) i nowa sztuczna wyspę – tzw. wyspę marzeń Ras Al Khaimah (2018 rok)."

Rolę rynku w Dubaju podkreslił prezes PIT, Paweł Niewiadomski, mówiąc m.in. "Turystykę z Polski do Dubaju wykreowało oczywiście wejście na nasz rynek lotniczych Emirates. Z roku na rok widoczne są w statystykach wzrosty popularności tego kierunku. Dubaj wchodzi do oferty polskich touroperatorów jako alternatywa dla popularnych kierunków, które obecnie przeżywają problemy. Kierunek ten ma duży potencjał w segmencie wypoczynku, rynku rejsów wycieczkowych, a także MICE."