Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

wtorek, 06 wrzesień 2016 12:06

Coraz więcej Chińczyków odwiedza Polskę

Napisane przez MG
Od lewej: Xue BAI (wiceprezes Beijing Wuzhouxing International Travel Service), Daiqi XING (ZOPOT w Pekinie), Radosław Wawrzyniak (radca, kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Pekinie, konsul RP); Hongwei QIU (Visa Manager, Beijing Wuzhouxing International Travel Service), Jan Wawrzyniak, ZOPOT w Pekinie Od lewej: Xue BAI (wiceprezes Beijing Wuzhouxing International Travel Service), Daiqi XING (ZOPOT w Pekinie), Radosław Wawrzyniak (radca, kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Pekinie, konsul RP); Hongwei QIU (Visa Manager, Beijing Wuzhouxing International Travel Service), Jan Wawrzyniak, ZOPOT w Pekinie archiwum POT

W I półroczu noclegi w Polsce wykupiło 35 020 turystów z Chin. To o 33,4 proc. więcej niż w pierwszych sześciu miesiącach 2015 roku (26 245).

Liczba wykupionych przez nich noclegów wzrosła o 23,9 proc., z 49 489 do 61 317.
Te dane GUS przedstawił Jan Wawrzyniak, dyrektor Zagranicznego Ośrodka POT w Chinach, podczas otwarcia polskiego Punktu Przyjmowania Wniosków Wizowych (VAC - Visa Application Centre). Dyrekot rzaprosił na spotkanie członków zarządów najważniejszych chińskich organizatorów podróży oraz z dziennikarzy mediów branżowych by zaprezentować im polskie produkty turystyczne oraz przedstawić dane statystyczne dotyczące turystyki przyjazdowej do Polski w pierwszej połowie 2016 roku.
Jan Wawrzyniak postawił tezę, że tak wysokie tempo wzrostu jest również jednym z efektów założenia przez Polską Organizację Turystyczną ośrodka w Chińskiej Republice Ludowej oraz intensywnych działań promocyjnych pekińskiej placówki POT, kierowanych do chińskich organizatorów podróży.
Dane GUS potwierdzają informacje o nadspodziewanie wysokim wzroście sprzedaży podróży do Polski, uzyskiwane przez ZOPOT od największych chińskich organizatorów podróży.

Cytowany w komunikacie POT, wiceprezes firmy Huayuan International Travel, Tony Ong, powiedział: „Huayuan zorganizował w tym roku już 11 wyjazdów do Polski. Przewiduję, że wzrost naszej sprzedaży podróży do Polski wyniesie w całym 2016 roku nie mniej niż 30 proc.. To zachęca nas do dalszych poszukiwań. Do marca 2017 zamierzamy sprawdzać zimową ofertę turystyczną Polski.”

Z kolei przedstawicielka firmy Caissa Travel powiedziała: „Ten znaczny wzrost nie jest dla nas niespodzianką. Przyczyniły się do niego wybór Wrocławia na Europejską Stolicę Kultury 2016, organizacja Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz zrównoważony i zdrowy rozwój stosunków politycznych i gospodarczych między naszymi krajami. W czerwcu 2016 roku uruchomiliśmy dzięki współpracy z ZOPOT w Pekinie nowy program podróży objazdowych po Polsce. Współpraca z biurem POT, odbiegająca od konwencjonalnych działań, przynosi wzrost zainteresowania chińskich turystów Polską i pozwala nam na stałe doskonalenie polskiego produktu w naszej ofercie podróży turystycznych do Europy”.

Polskie Punkty Przyjmowania Wniosków Wizowych (VAC - Visa Application Centres), uruchomione przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w czterech miastach Chin - Pekinie, Chengdu, Kantonie oraz Szanghaju, rozpoczęły działalność 1 września 2016 roku. Punkty obsługują obywateli Chin i Mongolii oraz legalnie zamieszkujących w ChRL obywateli innych państw, którzy chcą złożyć wniosek o wizę do Polski lub wizę Schengen. Centra obsługiwane są przez firmę VFS Global, wyłonioną przez MSZ w drodze przetargu. Jak poinformował Kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Pekinie, Konsul RP Radca Radosław Wawrzyniak, w 2017 roku podejmą działalność kolejne punkty, zlokalizowane w innych dużych miastach chińskich.