Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Best Reisen: tania ezgotyka
Best Reisen Group udowadnia, że dzięki nowej strategii produktowej wyjazdy do dalekich krajów nie muszą być drogie.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
Islandia zaprasza na warsztaty
Promote Iceland, oficjalna agencja promocji Islandii, zaprasza przedstawicieli polskich biur podróży na warsztaty turystyczne w trzech miastach: Gdańsku, Krakowie i Warszawie.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Best Reisen: tania ezgotyka
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki
  • Islandia zaprasza na warsztaty

Reklama

Reklama

poniedziałek, 22 sierpień 2016 11:18

POT utworzy konsorcjum turystyki aktywnej

Napisane przez AG
Na szlaku nad Białką Tatrzańską Na szlaku nad Białką Tatrzańską AG

Polska Organizacja Turystyczna prowadzi zaawansowane działania służące powołaniu nowego konsorcjum turystyki aktywnej z ukierunkowaniem na wsparcie turystyki rowerowej.

Jak głosi komunikat na stronie POT, Konsorcjum będzie uzupełnianie o kolejne kluby produktowe reprezentujące pozostałe turystyczne aktywności.
Ambasadorami Konsorcjum zostali Czeław Lang (były kolarz, oragnizator Tor de Pologne) ii Krystian Herba (rowerowy zdobywca drapaczy chmur), którzy potwierdzili rownież swój udział w pracach Konsorcjum.
Konsorcjum to będzie dobrowolnym i nieformalnym zrzeszeniem podmiotów i osób, działającym samodzielnie w ramach afiliacji przy Polskiej Organizacji Turystycznej. Jego zadaniem będzie wspólne wypracowanie oraz wdrożenie strategii działań, których celem jest zwiększenie zainteresowania produktami polskiej turystyki aktywnej, z ukierunkowaniem, na pierwszym etapie działania, na turystykę rowerową wśród turystów krajowych i zagranicznych.
Konsorcja produktowe dążą do wypracowania takiego modelu partnerstwa publiczno-prywatnego, który mobilizuje potencjał regionów i docelowo prowadzi do wzrostu konkurencyjnej przewagi i bardziej zrównoważonego rozwoju. I ten cel realizowany jest od kilku w Polskiej Organizacji Turystycznej na bazie już wcześniej stworzonych 3 konsorcjów produktowych, a teraz powoływanego nowego konsorcjum turystyki aktywnej.
Udział w Konsorcjum jest dobrowolny i wolny od wszelkich opłat, członkami mogą być podmioty i osoby, których działalność związana jest z przedmiotem i celem Konsorcjum. Warunkiem przyjęcia do Konsorcjum Turystyki Aktywnej - Rowerowej jest działalność w obszarze turystyki rowerowej lub sektorów wspierających rozwój tej aktywności, w tym także specjalizujących się w produkcji rowerów czy akcesoriów rowerowych.