Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

wtorek, 02 sierpień 2016 12:04

Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych z osobowością prawną

Napisane przez AG
Dorota Lachowska Dorota Lachowska archiwum POT

Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych, działające do tej pory, jako nieformalne stowarzyszenie, zostało zarejestrowane w krs jako Związek Stowarzyszeń, tym samym uzyskując osobowość prawną.

Dorota Lachowska, prezes Związku Stowarzyszeń FROT, powiedziała: “Oznacza to dla nas większe możliwości działania, w tym prowadzenie działalności gospodarczej czy pozyskiwanie środków unijnych na działalność. Ponadto będąc odrębnym formalnym już podmiotem mogącym podejmować czynności prawne nasz głos w debatach publicznych staje się pełnoprawny a my ważnym i liczącym partnerem.”
Dorota Lachowska liczy, że w najbliższym czasie większość regionalnych organizacji turystycznych podejmie uchwałę o przystąpieniu do Związku. W najbliższy piątek, 5 sierpnia, odbędzie się zebranie zarządu, na którym zostaną zatwierdzone złożone już wnioski o przyjęcie kolejnych członków.

Związek Stowarzyszeń FROT został wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego 21 lipca br. W skład zarząu weszli:
Dorota Lachowska (Dyrektor Biura Zarządu Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej) - Prezes
Ewa Przydrożny (Dyrektor Biura Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej) - Wiceprezes
Michał Podbielski (Prezes Zarządu Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej) - Skarbnik