Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

wtorek, 26 lipiec 2016 09:51

Pawilon Polski na ŚDM w Krakowie już działa

Napisane przez AG
Pawilon Polski na ŚDM w Krakowie już działa archiwum POT

W poniedziałek pod Wawelem rozpoczął działalność Pawilon Polski. Otwarty z myślą o gościach światowych Dni Młodzieży wita ich odpowiednim hasłem - Polska wita.

W namiotach Pawilonu, zobaczyć można najnowsze osiągnięcia polskiej nauki, kultury, gospodarki i rolnictwa a także turystyczne atrakcje.
Uroczystego otwarcia dokonał gośc specjalny - premier RP Beata Szydło, wraz z szefem PAIiIZ Bartłomiejem Pawlakiem. Polską Organizację Turystyczną reprezentował Wiceprezes Bartłomiej Walas.

Wśród przygotowanych przez organizatorów atrakcji znalazły się m.in. Animowana historia Polski” Tomasza Bagińskiego w trójwymiarze, w specjalnie przygotowanym na tę okazję kinie, multimedialna ekspozycja, prezentującą najwybitniejsze osiągnięcia polskiej nauki na przestrzeni ostatnich 25 lat, prezentacja pokazującą Polskę nowoczesną poprzez roboty rodem z filmów sci-fi.
Atutem są na pewno klasyczne polskie przepisy i możliwość kosztowania polskich produktów rolnych.

W pawilonie można się dowiedzieć więcej o atrakcjach turystycznych dzięki dostępnym materiałom przygotowanym przez Polską Organizację Turystyczną a na fotomacie zrobić zdjęcie i wysłać jako e-pocztówkę do znajomych z logo pawilonu. Zdjęcia osób, które po otrzymaniu ich z fotomatu, wrzucą na swojego Twittera czy Instagram z hashtagiem #SharePoland, staną się częścią kampanii promocyjnej Polskiej Organizacji Turystycznej pod hasłem #SharePoland (https://share.poland.travel/), a jego autorzy powalczą o nagrody, w tym 7-dniowy pobyt w Wielkopolsce wraz z biletami lotniczymi w obie strony dla 2 osób.
Pawilon Polski to to także strefa relaksu ze sceną na zewnątrz, gdzie cztery razy dziennie przez tydzień odbywać się będą koncerty. Część artystyczną nadzoruje Polska Organizacja Turystyczna. Wśród zaproszonych artystów znaleźli się między innymi: Jazz Band Ball Orchestra, Kwartet Piotra Wójcickiego, Kwartet Smyczkowy Opery Krakowskiej, Agnieszka Chrzanowska z zespołem.

Organizatorem przedsięwzięcia są: Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Rynku Rolnego, Narodowe Centrum Kultury, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Organizacja Turystyczna, oraz Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A., która jest koordynatorem i wykonawcą projektu.