Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

poniedziałek, 04 lipiec 2016 14:07

Amadeus nagrodzony za innowacyjność

Napisane przez MG

Firma Red Hat, dostawca rozwiązań open source i organizator dorocznego konkursu Red Hat Innovation Award, nagrodziła Amadeus w kategorii „Innowacja roku w chmurze” za rozwiązanie Amadeus Cloud Services, które firma wdrożyła we współpracy z Red Hat na platformie RedHat OpenShift Container.

Wyróżnienie zostało ogłoszone podczas Red Hat Summit, który odbył się w San Francisco w dniach 28-30 czerwca.

Marco Bill-Peter, wiceprezes ds. zaangażowania i doświadczenia klienta w Red Hat, powiedział: „Technologie open source oraz rozwiązania Red Hat umożliwiają wprowadzenie wielu innowacji w organizacjach na całym świecie. Mamy zaszczyt współpracować z firmą Amadeus na wielu poziomach dzięki wspólnej technologicznej wizji i celach. Opieramy się na oprogramowaniu otwartym, więc z efektów naszej współpracy może korzystać szersza społeczność, a Red Hat może zaoferować dodatkową wartość biznesową również innym firmom. Amadeus Cloud Services to doskonały przykład pełnego wykorzystania możliwości open source”.

Dietmar Fauser, wiceprezes ds. architektury, jakości i ładu korporacyjnego w Amadeus, dodał: „Nasza strategia rozwoju usług w chmurze obliczeniowej pomaga naszym klientom osiągać szybki czas wprowadzania produktów na rynek, lepszą skalowalność i wyniki. Poprzez Amadeus Cloud Services rozwiązania, które oferujemy są dostępne w naszej własnej chmurze, jak i u dostawców chmury publicznej, w zależności od preferencji i potrzeb biznesowych klienta. Oparte na chmurze i tzw. kontenerowej wirtualizacji rozwiązania Amadeus ograniczają opóźnienia w działaniu aplikacji, pozwalają poprawić jakość obsługi podróżnych i zautomatyzować procesy biznesowe”.

W ciągu ostatniego roku na bazie technologii Amadeus Cloud Services powstało rozwiązanie Amadeus Airline Cloud Availability. To innowacyjne rozwiązanie jest odpowiedzią na wyzwania wynikające z rosnącej liczby wyszukiwań połączeń lotniczych. Dawniej wskaźnik „look to book”, pokazujący ile ofert przegląda podróżny zanim zdecyduje się zarezerwować miejsce na konkretny lot, wynosił 10:1. Dziś jego wartość może rosnąć nawet do 1000:1. Rozwiązanie Amadeus Airline Cloud Availability z powodzeniem wykorzystały linie lotnicze Lufthansa w 2015 r., dzięki czemu poradziły sobie z 20-krotnym wzrostem wolumenów transakcji. To rozwiązanie jest teraz rozwijane wspólnie z Lufthansą.

Technologia Amadeus Cloud Services stanowi też podstawę współpracy Amadeus z Grupą Hotelową InterContinental (IHG). Za pomocą tej technologii opracowywana jest nowa generacja systemów rezerwacyjnych gości (GRS). Efektem współpracy będzie pierwszy tego rodzaju ustandaryzowany, skalowalny i elastyczny ekosystem technologiczny dla branży hotelarskiej. Dzięki temu korzyści odniosą hotele IHG, ich właściciele, a przede wszystkim ich goście.