Bez smartfona nie ma podróży
Turyści są coraz bardziej uzależnieni od urządzeń mobilnych i oczekują, że usługodawcy będą komunikowali się z nimi tym kanałem – wynika z badań firmy Travelport.
Czytaj więcej...
Nie piszmy ustawy o POT?
Systemu promocji turystyki w Polsce nigdy nie było - trzeba go stworzyć od nowa. Potrzeba o wiele więcej niż jedynie nowelizacji ustawy o POT.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Bez smartfona nie ma podróży
  • Nie piszmy ustawy o POT?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Co ma piernik do turystyki?

Reklama

Reklama

wtorek, 31 maj 2016 20:03

Odrobina Galicji pod Nowym Sączem

Napisane przez AG
Miasteczko Galicyjskie Miasteczko Galicyjskie AG

Brukowany rynek, ratusz z wieżą, karczma, domy rzemieślnicze wokół rynku - wystarczy udać się na rogatki Nowego Sącz, by poczuć klimat XIX-wiecznego miasteczka w Galicji.

Miasteczko Galicyjskie to rekontrukcja typowego miasteczka małopolskiego z czasów monarchii austro-węgierskiej. Większośc tutejszych budynków to rekonstrukcje obiektów z Sądecczyzny, w więkości mieszczą się lokale usługowe, wzorowane na tych, sprzed dziesiątek lat. Jest też remiza straży pożarnej - replika budynku z Lipinek.
Dodatkowym atutek jest bliskość (wystarczy przejśc przez mostek) skansenu - Sądeckiego Parku Etnograficznego.
Gościniec Galicyjski to gospoda i obiekt noclegowy.

Jak powiedziała Paulina Piotrowska, menadżer ds marketingu: “Obiekt cieszy się coraz większą popularnością. Blisko stąd nie tylko do skansenu, ale i do Nowego Sącza. Łatwo tutaj dojechać a nawet dotrzeć pieszo. W ubiegłym roku obłożenie miejsc noclegowych osiągnęło 50 proc. Odwiedza nas coraz więcej turystów zagranicznych, z Wielkiej Brytanii, Izraela, Ukrainy, Słowacji, Stanów Zjednoczonych. Przyciaga ich fakt, że u nas można wygodnie się wyspać w komfortowych pokojach, dobrze zjeść w regionalnej Gospodzie Galicyjskiej oraz delektować się aromatyczną kawą i pysznymi deserami w klimatycznej Cesarsko-Królewskiej Kawiarni Galicyjskiej.”

Faktycznie, kuchnia tutejsza jest mocnym atutem Gościńca. Śniadania (m.in. żurek) potrafią postawić na nogi najbardziej znużonych zwiedzaniem i biesiadowanie gości.
Do dyspozycji turystów jest 40 miejsc noclegowych ( w budynku Ratusza i budynku Gospody). Pokoje są wpełni wyposażone, (łazienka, TV, dostęp do internetu).
To doskonałem miejsce na pobyty integracyjne, małe imprezy firmowe, konferencje, ale i na uroczystości rodzinne. Teren jest ogrodzony, parking bezpłatny.

www.miasteczkogalicyjskie.pl