Nie piszmy ustawy o POT?
Systemu promocji turystyki w Polsce nigdy nie było - trzeba go stworzyć od nowa. Potrzeba o wiele więcej niż jedynie nowelizacji ustawy o POT.
Czytaj więcej...
Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nie piszmy ustawy o POT?
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

niedziela, 22 maj 2016 23:38

Zamki Brandenburgii i Saksonii na plakatach we Wrocławiu

Napisane przez AG
Zamki Brandenburgii i Saksonii na plakatach we Wrocławiu archiwum DZT

Niemiecka Centrala Turystyki wraz z Organizacją Promocji Brandenburgii (TMB Tourismus-Marketing Brandenburg GmbH) i Organizacją Promocji Saksonii (Tourismus Marketing Gesellschaft Sachsen mbH) prowadzi intensywną kampanię reklamową we Wrocławiu. Kampania rozpoczęła się 1 maja i potrwa do końca miesiąca.

Na nośnikach City Lights, autobusach oraz nośnikach wielkoformatowych zawisły plakaty reklamujące urlop za zachodnią granicą. Kampania pod tytułem „Sąsiedzi zapraszają” koncentruje się
na motywie zamków. Na materiałach reklamowych przedstawiono saksoński pałac Moritzburg i brandenburski pałac Sanssouci.

Tomasz Pędzik, dyrektor Niemieckiej Centrali Turystyki w Polsce, powiedział: „W tym roku obchodzimy 25-lecie podpisania traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. W całej Polsce odbywa się mnóstwo wydarzeń kulturalnych i społecznych związanych z tym jubileuszem. To idealna okazja by zachęcić mieszkańców Wrocławia do odwiedzenia sąsiadów. Tuż za grancicą kryją się bowiem prawdziwe skarby kultury. Korzystamy także z dużego zainteresowania Wrocławiem jako Europejską Stolicą Kultury.
Saskonia i Brandenburgia to krainy zamków, a Polacy kochają zwiedzać zamki. W Saksonii na pewno warto zobaczyć związane z Augustem II Mocnym zamki Moritzburg, Pillnitz, Stolpen (w tym roku specjalna wystawa z okazji 300-lecia uwięzienia hrabiny Cosel) oraz Albrechtsburg w Miśni, Augustusburg czy twierdzę Königsstein. W Brandenburgii koniecznie trzeba zobaczyć zamki i pałace Poczdamu:Sanssouci oraz pałac Cecylienhof, jak również zamek Branitz, zamek Rheinsberg czy otoczony 120-hektarowym parkiem zamek Wiesenburg.”

Polacy wykupili w ubiegłym roku w Niemczech, według danych Federalnego Urzędu Statystycznego, łącznie ponad 2,5 mln noclegów, w tym ponad 162 000 w Brandenburgii (pierwsze miejsce w statystyce
przyjazdów z zagranicy) i 123 000 w Saskonii.