Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

poniedziałek, 04 kwiecień 2016 23:40

Tour de Pologne promuje Nowy Sącz

Napisane przez AG
Rynek w Nowym Sączu Rynek w Nowym Sączu AG

Na pierwszej konferencji 73. wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, przedstawiono m.in. tegoroczną trasę. Meta trzeciego i start do czwartego etapu nastąpi w Nowym Sączu. Miasto chce się przy tej okazji wypromować.

Trzeci etap (14 lipca) będzie liczył 240 kilometrów i poprowadzi z Zawiercia do Nowego Sacza. Tak długa trasa w terenie górzystym oznacza, ze przebieg walki może być pasjonujący (ucieczki) a sama relacja telewizyjna będzie dłuższa i obrazki z Nowego Sącza, gdzie będzie ostatni fragment etapu i meta będą dłużej i częściej pokazywane w teklewizji. W ubiegłym roku miasto zapłaciło organizatorom ponad pół miliona złotych. Ale dzięki tej sumie o Nowym Sączu mówiono w relacjach telewizyjnych na całym świecie. Podobnie będzie w tym roku. Następnego dnia w Nowym Sączu nastąpi start do czwartego etapu prowadzącego do Rzeszowa (218 kilometrów). Dodatkowo, 14 lipca w Nowym Sączu zostanie rozegrany jeden z wyścigów cyklu Nutella Mini Tour de Pologne – imprezy dla dzieci w wieku od 8 do 14 lat.
Podczas konferencji w warszawskim hotelu Marriott, w jego holu wystawiali się wszyscy sponsorzy oraz miasta, przez które będzie wiodła trasa tegorocznego wyścigu. Najbogatsze było stoisko Nowego Sącza: foldery, gadżety, koreczki, ciastka, nalewki sądeckie przyciągały uczestników konferencji.

Małgorzata Pawłowska z Centrum Informacji Turystycznej powiedziała: „Tour de Pologne to dla nas wyjątkowa impreza, jedna z największych odbywających się w mieście i świetna okazja do promowania miasta. Impreza odbywa się przed Igrzyskami w Rio i formie kolarzy będą przyglądać się wszyscy kibice kolarstwa. A przyjadą do nas najlepsi kolarze świata. Ich jazdę, przyjazd do Nowego Sącza i następnego dnia start obejrzą miliony telewidzów. Relacje z mety i startu z Nowym Sączem w tle i nazwa naszego miasta wypowiadana przez sprawozdawców kilkaset razy dziennie – nie ma lepszej okazji do pokazania miasta. W Polsce już znają walory Nowego Sącza, zależy nam, żeby ten obraz utrwalić w kraju a zanieść do innych krajów.”