Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

poniedziałek, 21 marzec 2016 13:37

Targi Globalnie - nowa nadzieja

Napisane przez AG
Zabawa na stoisku tunezyjskim Zabawa na stoisku tunezyjskim AG

Nowa hala w centrum Katowic, występy zespołu z Tunezji, grecki kucharz na scenie, degustacje win i piwa, przysmaki kuchni regionalnych, konkursy – tegoroczne targi turystyczne GLOBalnie odbywające się po raz pierwszy w nowym miejscu potwierdziły swoją pozycję, jako jednej z najważniejszych turystycznych imprez targowych w Polsce.

22. Międzynarodowe Targi Turystyki Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego Globalnie po raz pierwszy odbyły się Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Katowicach. Trudno sobie wyobrazić lepszą lokalizację - centrum miasta, tuż koło popularnego wśród mieszkańców Górnego Śląska “Spodka”. Tuż przy hali usytuowano dobrze oznakowany i bezpłatny obszerny parking.
W odróżnieniu od innych miast, w Katowicach targi były dobrze rozreklamowane - w codziennej prasie ukazały się dodatki poświęcone imprezie, mówiono o niej w audycjach radiowych. Frekwencja najbardziej dopisała w sobotę, w niedzielę wielu potencjalnych gości “zabrała” Palmowa Niedziela i wystawa psów odbywająca się w Spodku.

W hali sporo się działo. Na stoisku kraju partnerskiego - Tunezji, można było obejrzeć i posłuchać zespołu, przez trzy dni trwał też konkurs na hasło reklamujące Tunezję.

Urszula Frąckiewicz z Tunezyjskiego Urzędu ds Turystyki powiedziała: “Kuponów z hasłem wrzucono ponad dwa razy wicej niż na TT Warsaw. Z jednej strony ludzie wciąż trochę się obawiają wyjazdów do Tunezji, z drugiej - chyba wszyscy tęsknią za Tunezją i czekają na rozpoczęcie sezonu czarterowego.”

Paweł Kulesza z Tunezyjskiego Urzędu ds Turystyki, dodał: “Górny Śląsk zawsze była dla Tunezji ważnym rynkiem, stąd latało najwięcej polskich turystów. Targi Globalnie a wcześniej Glob chętnie odwiedzaliśmy a teraz w nowej hali, impreza będzie jeszcze popularniejsza a przez to bardziej cenna dla nas.”

Na innych stoiskach też było ciekawie. Na stoisku Słowacji można było spróbować korbacików - kręconych serów oraz piwa z Terchowej. Terchowej i Małej Fatrze poświęcona była prezentacja prowadzona wspólnie przez Narodowe Centrum Turystyki Słowacji i redakcję Magazynu Turystycznego Wasze Podróże i portalu WaszaTurystyka.pl. Opowiedzieliśmy o atrakcjach zimowych i letnich Małej Fatry a szczególnie Doliny Vratnejj i Terchowej.

Jan Bośnovicz, dyrektor Narodowego Centrum Turystyki Słowacji w Warszawie powiedział: “Ze Śląska turyści mają bardzo blisko na Słowację. Targi Glob były zawsze dla nas ważne i regiony leżące blisko polskiej granicy, jak, Orawa, Mała Fatra bardzo chętnie się tutaj wystawiają.”

Ziemia lubuska od pewnego czasu promuje się winami. Nie inaczej było w Katowicach, na ich stoisku można było spróbować win z jednej z lubuskich winnic. Również na innych stoikach nie brakowało regionalnych przysmaków - na stoisku Śląska królowało piwo Książęce z browaru Tyskiego, na stoisku Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej - bigos i sernik, na stoisku doskonały żurek i smalec, u Węgrów - wina węgierskie.

Aneta Poraniewska z Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej powiedziała: “Zdecydowana większość gości pyta nas o nasze ośrodki nadmorskie. Mamy ich dziewięć - Świnoujście, Kołobrzeg, Sarbinowo, Jastarnia, Krynica, Kąty Rybackie, Dąbki, Jarosławiec, Ustroń Morski - i ponad 90 proc. Miejsc w nich na okres od czerwca do końca września mamy już sprzedane. A w tych ośrodkach dysponujemy ponad 2,5 tys. łóżek. Wiele osób przyciąga oferta dla dorosłych z dziećmi - dziecko do lat 12 ma pobyt gratis.”

Jan Sienkiewicz, prezes Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich: "Targi to świetna okazja nie tylko do zareklamowania naszej oferty, ale do zareklamowania Pienin, jako miejsca, gdzie warto przyjechać o innych porach roku niż lato to. Ze Śląska do nas w Pieniny jest blisko i wielu Ślązaków przyjeżdża do nas tylko na kilka godzin, właśnie na spływ. A chcielibyśmy, żeby przyjeżdżali także wiosną i jesienią i nie tylko na Dunajec.”

To że nastały trudne czasy dla targów turystycznych wiadomo od kilku lat. Regionom coraz trudniej zdobywac pieniądze na wystawne stoiska, o wystawców zagranicznych trzeba mocno zabiegać. Duża liczba imprez targowych organizowanych na początku roku, sprawia, że o potencjalnych wystawców trzeba mocno zabiegać - niewielu z nich stać na to, zęby wystawiać się na więcej niż dwóch imprezach w ciągu dwóch miesięcy.
Targi katowickie Globalnie (kiedyś noszące nazwę Glob) od kilku lat należały do ścisłej czołówki najlepszych i najpopularniejszych tego typu imprez w kraju. Teraz zyskały dodatkowy bonus - lokalizację. Połączenie dobrej tradycji targów Glob, silnego rynku turystycznego na Śląsku i tejże lokalizacji musi przynieść w następnych latach sukces.

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.