Reklama

Reklama

Reklama

niedziela, 20 marzec 2016 17:17

Sejm - powstał zespół ds turystyki

Napisane przez AG
Sejm - powstał zespół ds turystyki materiały prasowe

W ostatni piątek odbyło się inauguracyjne posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds.Turystyki. Utworzyło go dwudziestu posłów oraz dwóch senatorów, przewodniczącym został wybrany poseł PIS ze Śląska- Piotr Pyzik.

Inicjator powstania zespołu, poseł Adam Lipiński, powiedział: “Jestem parlamentarzystą z okręgu jeleniogórsko-legnickiego i dobrze wiem jak ważną rolę odgrywa turystyka dla gospodarki całego regionu. Celem działania zespołu jest wsparcie dla szeroko rozumianej turystyki.”

Podczas kolejnych posiedzeń zespołu, parlamentarzyści m.in. zapoznają się ze stanem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, funkcjonowaniem Polskiej Organizacji Turystycznej oraz planami promocji turystycznej Polski w 2016 roku.

Piotr Pyzik dodał: “Polska turystyka potrzebuje mocniejszego głosu wsparcia w Parlamencie. Turystyka stanowi 6 proc. PKB naszego kraju."

Członkowie zespołu zamierzają wspierać korzystne regulacje w zakresie turystyki, monitorować warunki prowadzenia działalności gospodarczej w obrębie turystyki a także inicjować i wspierać działania na rzecz promocji walorów turystycznych Polski. Kolejne posiedzenie zaplanowane jest na maj.

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.