Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

sobota, 12 marzec 2016 20:57

Już od środy przesłuchania kandydatów na prezesa POT

Napisane przez AG

Od 16 marca rozpoczną się rozmowy z osobami, które złożyły do Ministerstwa Sportu i Turystyki swoje kandydatury na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.

 

Przypomnijmy, że od odwołania Rafała Szmytke pełniącym obowiązki jest dotychczasowy wiceprezes Bartłomiej Walas. 9 lutego MSiT ogłosiło konkurs na wakujące stanowisko, termin zgłaszania kandydatur minął 19 lutego.

Jak podała WaszaTurystyka.pl kandydatów będzie oceniał trzyosobowy zespół (czytaj: Oni ocenią kandydatów na prezesa POT). Przewodniczącym jest Marek Korowajczyk, dyrektor Departamentu Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W składzie zespołu są zaś:

Joanna Jędrzejewska – Debortoli, od 1 marca nowa dyrektor Departamentu Turystyki MSiT

Witold Dzielski, dyrektor Biura Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta RP.

Rozmowy z kandydatami rozpoczną się 16 marca. Nie wiadomo ilu kandydatów się zgłosiło. Zespół ma przedstawić trzy najlepsze kandydatury a minister wybierze jedną z nich i przedstawi do zaopiniowania Radzie POT. Po wydaniu przez tę ostatnia opinii (niezależnie czy pozytywnej czy negatywnej) minister może oficjalnie mianować nowego szefa POT.

Po objęciu stanowiska dyrektora w Departamencie Turystyki w MSiT przez Joanną Jędrzejewską Debortoli, kontynuowane są najważniejsze prace w resorcie. Projekt Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego został przesłany do konsultacji, ale jak pisaliśmy, jest on nie do końca dopracowany, branża na pewno zgłosi do niego sporo uwag, więc już niedługo rozpoczną się prace nad poprawkami i ostatecznym kształtem zapisów o TFG. Według MSiT TFG powinien zacząć działaś przez tegorocznym sezonem letnim

Joanna Jędrzejewska Debortoli nie ma jeszcze zastępcy. Mianuje go (według nieoficja;nych informacji będzie nią Karolina Szuppe) nowy podsekretarz stanu odpowiedzialny za turystykę w MSiT (prawdopodobnie - Dawid Lasek). Nie udało nam się jednak dowiedzieć, kiedy te obie nominację będą miały miejsce.