LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki

Reklama

Reklama

sobota, 12 marzec 2016 20:57

Już od środy przesłuchania kandydatów na prezesa POT

Napisane przez AG

Od 16 marca rozpoczną się rozmowy z osobami, które złożyły do Ministerstwa Sportu i Turystyki swoje kandydatury na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.

 

Przypomnijmy, że od odwołania Rafała Szmytke pełniącym obowiązki jest dotychczasowy wiceprezes Bartłomiej Walas. 9 lutego MSiT ogłosiło konkurs na wakujące stanowisko, termin zgłaszania kandydatur minął 19 lutego.

Jak podała WaszaTurystyka.pl kandydatów będzie oceniał trzyosobowy zespół (czytaj: Oni ocenią kandydatów na prezesa POT). Przewodniczącym jest Marek Korowajczyk, dyrektor Departamentu Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W składzie zespołu są zaś:

Joanna Jędrzejewska – Debortoli, od 1 marca nowa dyrektor Departamentu Turystyki MSiT

Witold Dzielski, dyrektor Biura Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta RP.

Rozmowy z kandydatami rozpoczną się 16 marca. Nie wiadomo ilu kandydatów się zgłosiło. Zespół ma przedstawić trzy najlepsze kandydatury a minister wybierze jedną z nich i przedstawi do zaopiniowania Radzie POT. Po wydaniu przez tę ostatnia opinii (niezależnie czy pozytywnej czy negatywnej) minister może oficjalnie mianować nowego szefa POT.

Po objęciu stanowiska dyrektora w Departamencie Turystyki w MSiT przez Joanną Jędrzejewską Debortoli, kontynuowane są najważniejsze prace w resorcie. Projekt Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego został przesłany do konsultacji, ale jak pisaliśmy, jest on nie do końca dopracowany, branża na pewno zgłosi do niego sporo uwag, więc już niedługo rozpoczną się prace nad poprawkami i ostatecznym kształtem zapisów o TFG. Według MSiT TFG powinien zacząć działaś przez tegorocznym sezonem letnim

Joanna Jędrzejewska Debortoli nie ma jeszcze zastępcy. Mianuje go (według nieoficja;nych informacji będzie nią Karolina Szuppe) nowy podsekretarz stanu odpowiedzialny za turystykę w MSiT (prawdopodobnie - Dawid Lasek). Nie udało nam się jednak dowiedzieć, kiedy te obie nominację będą miały miejsce.