Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

czwartek, 11 luty 2016 22:52

Maria Napiórkowska nie jest już dyrektorem Departamentu Turystyki

Napisane przez AG
Dwoje urzędnikó zwolnionych przez nowe kierownictwo MSiT: Rafał Szmytke i Maria Napiórkowska Dwoje urzędnikó zwolnionych przez nowe kierownictwo MSiT: Rafał Szmytke i Maria Napiórkowska AG

Pierwsza zmiana w Departamencie Turystyki MSiT. Ze stanowiska dyrektora departamentu odchodzi Maria Napiórkowska. Według nieoficjalnych informacji WaszejTurystyki.pl, jej następczynią będzie Joanna Jędrzejewska Debortoli.

Tempo zmian w polskiej turystyce nie maleje. Po zwolnieniach w POT (prezes Rafał Szmytke, wiceprezes Elżbieta Wąsowicz zaborek i czworo doradców) zaczął się proces reorganizacji zespołu w Departamencie Turystyki. Ze stanowisk odchodzą Maria Napiórkowska oraz Elżbieta Wyrwicz. Można się było tego spodziewać po lekturze wywiadu, jakiego udzieliła WaszejTurystyce.pl podsekretarz stanu w MSiT, Dorota Dulińska (czyt: Koniec z marazmem w Departamencie Turystyki i w POT zapowiada minister Dulińska).

Mówiła w nim, m.in.: "Nie ukrywam, że chciałabym mieć w Departamencie Turystyki zgrany i dynamiczny zespół. To powinno być podstawą do naszych dalszych działań, zważywszy choćby obszar, na jakim się poruszamy. Zakładam, że w departamencie są osoby, które wywiązują się dobrze ze swoich obowiązków. Od początku postawiłam sobie za cel poznanie każdej osoby, która pracuje w departamencie, żeby zobaczyć, kto kryje się za konkretnym działaniem, jakie są efekty jego pracy, czy to jest wysiłek intelektualny, czy tylko markowanie pracy. Jeszcze nie skończyłam przyglądać się i oceniać wszystkich pracowników. Oczywiście, intencja była taka, żeby proces oceny przebiegł jak najszybciej. Jednak podkreślam, nie da się ocenić człowieka w kwadrans i jeszcze nie zakończyłam rozmów ze wszystkimi pracownikami, żeby podjąć ostateczne decyzje personalne."

Nie znamy powodów odejścia Marii Napiórkowskiej i Elżbiety Wyrwicz ze stanowiska, domniemywać można, że nie pasowały do koncepcji nowego kierownictwa resortu. Napiórkowskiej zdarzało się także wzbudzać kontrowersje wśród branży turystycznej, jak choćby na zeszłorocznym Walnym Zebraniu PIT.
Pisaliśmy o tym w maju (czyt: PIT: chcemy nowej ustawy, władzo do pracy!): Dyrektor departamentu turystyki w MSiT Maria Napiórkowska odpowiadając na pytanie m.in. Małgorzaty Karwat i Katarzyny Szepczyńskiej, dlaczego jej resort nie walczy z szarą strefą, stwierdziła: „Ministerstwo nie może nić poradzić na szarą strefę, dopóki działa ona legalnie."
Jakoś nie zająknęła się, że właśnie zmiana ustaw, rozporządzeń, mogą i powinny tę „legalność" szarej strefy zakończyć.
Z kolei temat nowej ustawy sprowadziła do stwierdzenia: „Do końca roku będziemy pisali „Białą Księgę", chcemy napisać nową ustawę tak szybko, jak to będzie możliwe."
Odnosząc się do uwag polskiej branży turystycznej dotyczących źle opracowywanych i w zły sposób umieszczanych ostrzeżeń przed wyjazdami do innych krajów na stronie MSZ, Napiórkowska poradziła, żeby tych ostrzeżeń szukać na stronie MSZ... Dodała: „Nigdy nie jest tak, że jedna strona jest zła, druga dobra. Prawda leży pośrodku."

Według nieoficjalnych informacji, jakie zdobyła WaszaTurystyka.pl, stanowisko dyrektora departamentu obejmie Joanna Jędrzejewska Debortoli. Pracowała m.in. w PAIiIZ oraz jako kierownik Wydziału Promocji i Współpracy Gospodarczej - Centrum Obsługi Inwestora w Urzędzie Marszałkowskim Mazowsza, a także w - obecnie - w Departamencie Kultury, Promocji i Turystyki w UM . Studiowała na WSSM w Łodzi oraz MBA Marketing & Finance w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN.

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.