Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

wtorek, 21 styczeń 2014 14:54

Najpopularniejsze kierunki na ferie według e-podróżnika

Napisane przez AG

Największą popularnością wśród pytających o połączenia komunikacyjne na terenie Polski pomiędzy 18 stycznia a 2 marca cieszyło się Zakopane

Prawie 500 000 zapytań o dogodne połączenia komunikacyjne w czasie ferii zimowych zanotowała wyszukiwarka e-podróżnik.pl. Dużą popularnością niezależnie od sezonu cieszy się Warszawa. Tuż za nią uplasowały się Kraków i Zakopane.
To właśnie te miasta najchętniej odwiedzą turyści w czasie ferii, pomiędzy 18 stycznia i 2 marca br. Stolica Tatr – Zakopane nadal pozostaje najpopularniejszym ośrodkiem zimowym w Polsce.
Z pomocy wyszukiwarki e-podróżnik.pl miesięcznie korzysta ponad 4 miliony użytkowników, którzy poszukują dogodnych połączeń komunikacji zbiorowej. e-podróżnik.pl sprawdził najczęściej wyszukiwane kierunki w czasie ferii zimowych. Na podstawie prawie 500 000 zapytań dotyczących terminów od 18 stycznia do 2 marca br., wyszukiwarka przygotowała prognozę dotyczącą miejsc, w których Polacy spędzą najbliższe ferie.

Andrzej Soroczyński, prezes Teroplan S.A, do którego należy wyszukiwarka e-podróznik.pl skomentował: „Jednymi z najczęściej wyszukiwanych miast w sezonie ferii zimowych są Kraków i Zakopane. Wyprzedziła je jedynie Warszawa, która niezależnie od sezonu stanowi ważny punkt komunikacyjny. Za tymi trzema miastami plasują się duże aglomeracje, takie jak Wrocław, Poznań, Łódź, czy Katowice. Wysoka pozycja Zakopanego pokazuje, że pasażerowie mimo niepewnych warunków pogodowych uznali, że ferie najlepiej spędzić aktywnie, jeżdżąc na nartach lub desce snowboardowej właśnie w polskich górach."

Zakopane było najczęściej wyszukiwanym miastem docelowym przez mieszkańców Krakowa, Katowic, Warszawy, Łodzi i Poznania. Kolejną górską miejscowością, do której połączeń szukali użytkownicy e-podróżnik.pl była Krynica Zdrój. Mieszkańcy Wrocławia na czas ferii poszukiwali połączeń m.in. do Karpacza. Innymi popularnymi kierunkami są Busko Zdrój, Kudowa Zdrój, Jelenia Góra, Szklarska Poręba i Świeradów Zdrój.