Koniec dublowania składki na TFG
MM Sprzedaż imprez turystycznych drugiemu touroperatorowi w celu dalszej odsprzedaży nie będzie podlegała przepisom nowej ustawy. Według interpretacji PIT, składkę na TFG będzie musiał płacić tylko ten organizator, który podpisze umowę z klientem.
Czytaj więcej...
LOT nie chce być PUN PUT-em
Ustawa o imprezach turystycznych jest na tyle uciążliwa, że wielu przedsiębiorców rozważa wprowadzenie korekt w swojej działalności biznesowej, tak aby nie podlegać nowemu prawu.
Czytaj więcej...
O co chodzi w akcji "za pół ceny"
Zbliżają się dziesiąta rocznica pierwszej akcji „Poznań za pół ceny”. O tym, jak się rozwinęła, co dała miastu i jak jest kopiowana przez innych rozmawiamy z jej twórcą, Janem Mazurczakiem.
Czytaj więcej...
Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Koniec dublowania składki na TFG
  • LOT nie chce być PUN PUT-em
  • O co chodzi w akcji "za pół ceny"
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Sri Lanka liczy na Polaków

Reklama

Reklama

niedziela, 13 grudzień 2015 18:43

Warszawa zdobyta przez Grecję i Cypr

Napisane przez AG
Warszawa zdobyta przez Grecję i Cypr AG

Tłumy odwiedzających, ponad stu wystawców greckich i cypryjskich, stoiska najważniejszych touroperatorów z polskiego rynku, duże zniżki na wyjazdy wakacyjne - pierwszy raz zorganizowana Panorama Grecka przywróciła wiarę w imprezy turystyczne w Polsce.

Turystyczne targi konsumenckie nie odnoszą ostatnio w naszym kraju sukcesów. Organizatorzy nie nadążają za zmianami zachodzącymi w ostatnich latach i brakowało im w większości pomysłów na przyciągnięcie zarówno atrakcyjnych wystawców, jak i odwiedzających.

Tymczasem na warszawskim Torwarze, impreza zorganizowana przez firmę NorthEvents cieszyła się przez dwa dni wielkim powodzeniem. Parkingi w pobliżu były zajęte samochodami, szatnie pełne ubrań. Dawno na targach turystycznych nie widziałem takich tłumów. Wstęp był wolny a organizatorom udało się zaprosić ważnych wystawców. Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów na imprezie targowej wystawili się najważniejsi touroperatorzy działający na naszym rynku oraz duzi agenci. Grecy i Cypryjczycy wystawili regiony, touroperatorów, hotelarzy.

Dobra promocja, bezpłatny wstęp i obiecane zniżki na imprezy sprawiły, że stoiska biur podróży były oblegane.

Maciej Nykiel z Fly.pl powiedział: "Przychodzą konkretni ludzie, pytają, zapisują się na imprezy. Zaskoczyło mnie, że pierwsi goście przyszli w chwili otwarcia hali, o godzinie dziesiątej. I przychodzą przez cały dzień."

Leila Ben Arfi z Best Reisen dodała: "Impreza jest bardzo ważna w takim trudnym momencie dla turystyki. Ten rok był przecież fatalny: zamachy w Tunezji, w Egipcie, zamieszanie medialne w sprawie Grecji, ostrzeżenia MSZ w sprawie Turcji - to wszystko spowodowało odpływ turystów na niektórych kierunkach, mimo bardzo niskich cen. Na Torwarze udało się zgromadzić dobrych wystawców, przychodzi coraz więcej ludzi. Może przypomną sobie o istnieniu biur podróży i skorzysta na tym nie tylko Grecja."

Diogenis Stavrou z hotelu Golden Coast z Protaras na Cyprze, powiedział: "Po kilku latach nieobecności wróciliśmy na imprezę targową do Polski. Już piątkowy workshop był udany, przyszło dużo zainteresowanych przedstawicieli biur podróży. A tu na hali co chwila ktoś podchodzi pytając na nasz hotel, o Protaras, o Cypr. Cypr jest coraz bardziej popularny wśród Polaków, coraz więcej ich odwiedza najpiękniejsze plaże na wyspie - właśnie u nas, w Protaras. A to przecież wciąż perspektywiczny rynek, Jest tu prawie 40 mln potencjalnych klientów."

Ioannis Dervas z firmy NorthEvents organizatora Panoramy Greckiej ocenił: "Przychodzi dużo ludzi, przy szatniach ciągle panuje ruch, ale oczywiście chcielibyśmy, żeby ludzie nie mieścili się w wejściu. To nasza pierwsza impreza w Polsce, więc jesteśmy cały czas stremowani. Ważne, że udało nam się zaprosić tak ważnych na polskim rynku touroperatorów i że przygotowali oni dla gości rabaty. Jestem pewien, że Grecka Panorama na dobre zagości z kalendarzu imprez turystycznych w Polsce."

Polityka prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.

Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Wydawnictwo „Wasze Podróże” z siedzibą w Warszawie 00-204 przy ul. Słonimskiego 1 lok. 33. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Przedstawicielem Administratora jest Adam Gąsior: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych przez Wydawnictwo Wasze Podróże oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

4. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Wydawnictwa Wasze Podróże Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

6. Podanie danych jest dobrowolne

7. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

8. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

9. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.