Reklama

Reklama

Reklama

niedziela, 13 grudzień 2015 18:43

Warszawa zdobyta przez Grecję i Cypr

Napisane przez AG
Warszawa zdobyta przez Grecję i Cypr AG

Tłumy odwiedzających, ponad stu wystawców greckich i cypryjskich, stoiska najważniejszych touroperatorów z polskiego rynku, duże zniżki na wyjazdy wakacyjne - pierwszy raz zorganizowana Panorama Grecka przywróciła wiarę w imprezy turystyczne w Polsce.

Turystyczne targi konsumenckie nie odnoszą ostatnio w naszym kraju sukcesów. Organizatorzy nie nadążają za zmianami zachodzącymi w ostatnich latach i brakowało im w większości pomysłów na przyciągnięcie zarówno atrakcyjnych wystawców, jak i odwiedzających.

Tymczasem na warszawskim Torwarze, impreza zorganizowana przez firmę NorthEvents cieszyła się przez dwa dni wielkim powodzeniem. Parkingi w pobliżu były zajęte samochodami, szatnie pełne ubrań. Dawno na targach turystycznych nie widziałem takich tłumów. Wstęp był wolny a organizatorom udało się zaprosić ważnych wystawców. Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów na imprezie targowej wystawili się najważniejsi touroperatorzy działający na naszym rynku oraz duzi agenci. Grecy i Cypryjczycy wystawili regiony, touroperatorów, hotelarzy.

Dobra promocja, bezpłatny wstęp i obiecane zniżki na imprezy sprawiły, że stoiska biur podróży były oblegane.

Maciej Nykiel z Fly.pl powiedział: "Przychodzą konkretni ludzie, pytają, zapisują się na imprezy. Zaskoczyło mnie, że pierwsi goście przyszli w chwili otwarcia hali, o godzinie dziesiątej. I przychodzą przez cały dzień."

Leila Ben Arfi z Best Reisen dodała: "Impreza jest bardzo ważna w takim trudnym momencie dla turystyki. Ten rok był przecież fatalny: zamachy w Tunezji, w Egipcie, zamieszanie medialne w sprawie Grecji, ostrzeżenia MSZ w sprawie Turcji - to wszystko spowodowało odpływ turystów na niektórych kierunkach, mimo bardzo niskich cen. Na Torwarze udało się zgromadzić dobrych wystawców, przychodzi coraz więcej ludzi. Może przypomną sobie o istnieniu biur podróży i skorzysta na tym nie tylko Grecja."

Diogenis Stavrou z hotelu Golden Coast z Protaras na Cyprze, powiedział: "Po kilku latach nieobecności wróciliśmy na imprezę targową do Polski. Już piątkowy workshop był udany, przyszło dużo zainteresowanych przedstawicieli biur podróży. A tu na hali co chwila ktoś podchodzi pytając na nasz hotel, o Protaras, o Cypr. Cypr jest coraz bardziej popularny wśród Polaków, coraz więcej ich odwiedza najpiękniejsze plaże na wyspie - właśnie u nas, w Protaras. A to przecież wciąż perspektywiczny rynek, Jest tu prawie 40 mln potencjalnych klientów."

Ioannis Dervas z firmy NorthEvents organizatora Panoramy Greckiej ocenił: "Przychodzi dużo ludzi, przy szatniach ciągle panuje ruch, ale oczywiście chcielibyśmy, żeby ludzie nie mieścili się w wejściu. To nasza pierwsza impreza w Polsce, więc jesteśmy cały czas stremowani. Ważne, że udało nam się zaprosić tak ważnych na polskim rynku touroperatorów i że przygotowali oni dla gości rabaty. Jestem pewien, że Grecka Panorama na dobre zagości z kalendarzu imprez turystycznych w Polsce."

Newsletter

Zapisz się na newsletter!

Wypełnij formularz - bądź na bieżąco

Codziennie aktualne informacje i fachowe wiadomości z branży turystycznejWypełnij formularz *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, podanych w niniejszym formularzu, w celu wysyłania mi newslettera. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w celu otrzymywania wiadomości marketingowych. Zostałem poinformowany / zostałam poinformowana, że tak wyrażoną zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie, a jej wycofanie jest równie łatwe, jak jej wyrażenie.