Co ma piernik do turystyki?
Jednym z gości III Forum Promocji Turystycznej będzie Andrzej Olszewski, twórca Żywego Muzeum Piernika. Opowie o tym, jak stworzyć produkt, który sam w sobie stanowi promocję dla miasta.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki - co poszło źle
Trudno dziś uwierzyć w to, że na początku wieku na naszych rozwiązaniach w zarządzaniu promocją turystyczną wzorowały się inne kraje. Co poszło nie tak - dowiemy się na III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Wiceprezydent Wrocławia na Forum
Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia będzie gościem III Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie 19 kwietnia we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Warszawa czarterem z Radomia
Prezes PPL powiedział, że Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina – podała PAP.
Czytaj więcej...
Naprawa zarządzania promocją
archiwum prywatne Ile wiemy o tym, na czym polega system zarządzania promocją turystyczną? Jakich reform oczekuje środowisko? I jak wyglądają propozycje zmian, opracowane przez Wojciecha Fedyka?
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Co ma piernik do turystyki?
  • Promocja turystyki - co poszło źle
  • Wiceprezydent Wrocławia na Forum
  • Warszawa czarterem z Radomia
  • Naprawa zarządzania promocją

Reklama

Reklama

niedziela, 13 grudzień 2015 18:43

Warszawa zdobyta przez Grecję i Cypr

Napisane przez AG
Warszawa zdobyta przez Grecję i Cypr AG

Tłumy odwiedzających, ponad stu wystawców greckich i cypryjskich, stoiska najważniejszych touroperatorów z polskiego rynku, duże zniżki na wyjazdy wakacyjne - pierwszy raz zorganizowana Panorama Grecka przywróciła wiarę w imprezy turystyczne w Polsce.

Turystyczne targi konsumenckie nie odnoszą ostatnio w naszym kraju sukcesów. Organizatorzy nie nadążają za zmianami zachodzącymi w ostatnich latach i brakowało im w większości pomysłów na przyciągnięcie zarówno atrakcyjnych wystawców, jak i odwiedzających.

Tymczasem na warszawskim Torwarze, impreza zorganizowana przez firmę NorthEvents cieszyła się przez dwa dni wielkim powodzeniem. Parkingi w pobliżu były zajęte samochodami, szatnie pełne ubrań. Dawno na targach turystycznych nie widziałem takich tłumów. Wstęp był wolny a organizatorom udało się zaprosić ważnych wystawców. Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów na imprezie targowej wystawili się najważniejsi touroperatorzy działający na naszym rynku oraz duzi agenci. Grecy i Cypryjczycy wystawili regiony, touroperatorów, hotelarzy.

Dobra promocja, bezpłatny wstęp i obiecane zniżki na imprezy sprawiły, że stoiska biur podróży były oblegane.

Maciej Nykiel z Fly.pl powiedział: "Przychodzą konkretni ludzie, pytają, zapisują się na imprezy. Zaskoczyło mnie, że pierwsi goście przyszli w chwili otwarcia hali, o godzinie dziesiątej. I przychodzą przez cały dzień."

Leila Ben Arfi z Best Reisen dodała: "Impreza jest bardzo ważna w takim trudnym momencie dla turystyki. Ten rok był przecież fatalny: zamachy w Tunezji, w Egipcie, zamieszanie medialne w sprawie Grecji, ostrzeżenia MSZ w sprawie Turcji - to wszystko spowodowało odpływ turystów na niektórych kierunkach, mimo bardzo niskich cen. Na Torwarze udało się zgromadzić dobrych wystawców, przychodzi coraz więcej ludzi. Może przypomną sobie o istnieniu biur podróży i skorzysta na tym nie tylko Grecja."

Diogenis Stavrou z hotelu Golden Coast z Protaras na Cyprze, powiedział: "Po kilku latach nieobecności wróciliśmy na imprezę targową do Polski. Już piątkowy workshop był udany, przyszło dużo zainteresowanych przedstawicieli biur podróży. A tu na hali co chwila ktoś podchodzi pytając na nasz hotel, o Protaras, o Cypr. Cypr jest coraz bardziej popularny wśród Polaków, coraz więcej ich odwiedza najpiękniejsze plaże na wyspie - właśnie u nas, w Protaras. A to przecież wciąż perspektywiczny rynek, Jest tu prawie 40 mln potencjalnych klientów."

Ioannis Dervas z firmy NorthEvents organizatora Panoramy Greckiej ocenił: "Przychodzi dużo ludzi, przy szatniach ciągle panuje ruch, ale oczywiście chcielibyśmy, żeby ludzie nie mieścili się w wejściu. To nasza pierwsza impreza w Polsce, więc jesteśmy cały czas stremowani. Ważne, że udało nam się zaprosić tak ważnych na polskim rynku touroperatorów i że przygotowali oni dla gości rabaty. Jestem pewien, że Grecka Panorama na dobre zagości z kalendarzu imprez turystycznych w Polsce."